Dni otwarte Ferromatik Milacron

Dni otwarte Ferromatik Milacron
Tegoroczne Dni Otwarte Ferromatik Milacron odbywać się będą od 15 do 16 maja w Malterdingen (Badenia-Wirtenbergia). Oprócz organizatora, firmy Ferromatik Milacron, w dwudniowym wydarzeniu wezmą udział również inne podmioty Grupy Milacron oraz partnerzy - m.in. DME, Mold-Masters, Kortec, Uniloy Milacron czy Cincinnati Milacron Extrusion Systems.

Ferromatik Milacron zaprezentuje osiem hybrydowych i w pełni elektrycznych wtryskarek modułowych z serii F o siłach zamykania od 500 do 6500 kN, które stosowane są w branży opakowaniowej, medycznej czy aplikacjach technicznych.

Jednym z najważniejszych punktów programu będzie premiera wtryskarki F 580 o sile zamykania 5800 kN. Ponadto w czasie dni otwartych zaprezentowana zostanie także wtryskarka serwohydrauliczna do wtrysku dwukomponentowego K-TEC 350 z aplikacją Mono Sandwich. Z kolei technologia wielokomponentowa będzie reprezentowana przez maszynę F 270 Cube zaopatrzoną w formę kostkową Foboha. Pokazane też zostaną cztery maszyny z serii Elektron o siłach zamykania od 300 do 2600 kN - idealne rozwiązanie dla standardowych aplikacji, umożliwiające znaczącą poprawę stosunku jakości do kosztów.

Program dni otwartych uzupełni ekspozycja Cincinnati Milacron Extrusion Systems i Uniloy Blow Molding. Zaprezentowana będzie instalacja do ekstruzji desek WPC oraz rozdmuchiwarka UMIB 200. Ciekawostką związaną z tą ostatnią maszyną jest zastosowanie rozwiązania EnergiaZero, pozwalającego na zamianę energii kinetycznej ruchu zamykania w energię elektryczną. Pomysł ten oparty jest na rozwiązaniu KERS używanym w pojazdach Formuły 1.

Czytaj więcej: Dni otwarte 25 Wtryskarki 450