Dow na konferencji Expochem 2011

Dow na konferencji Expochem 2011
Tomasz Chlebicki, dyrektor polskiego oddziału firmy Dow, wystąpił na konferencji Expochem 2011 w Katowicach w ramach sesji dotyczącej przemysłu chemicznego w Polsce.

- Międzynarodowe firmy, które chcą zdobyć silną pozycję na polskim rynku, mogą wesprzeć aktualną linię polskiego rządu i krajowej branży chemicznej, zmierzającą do wykorzystywania większej liczby źródeł energii, optymalizacji zużycia energii oraz znalezienia innowacyjnych metod dalszego rozwoju energii niekonwencjonalnej. Jako światowy lider w dziedzinie sprawności energetycznej, firma Dow ma wyjątkowe predyspozycje do stymulowania takiego postępu, ponieważ wprowadza innowacyjne rozwiązania w dziedzinie energii i zmian klimatu - powiedział Tomasz Chlebicki, dyrektor polskiego oddziału firmy, na specjalnej sesji poświęconej kosztom i źródłom energii oraz dostępności surowców w polskiej chemii. - Dow intensywnie się angażuje w rozpowszechnianie najlepszych praktyk w zakresie sprawności energetycznej i oszczędzania energii, a także w rozwój technologii zmniejszających emisję CO2 i wprowadzanie ich na rynek lokalny. Poszukuje również efektywnych metod użycia zasobów odnawialnych przy współdziałaniu z krajowymi przedsiębiorstwami chemicznymi, władzami, stowarzyszeniami, uczelniami i środowiskami lokalnymi.

Firma Dow oferuje szeroką gamę produktów i rozwiązań zaspokajających zapotrzebowanie polskiego przemysłu chemicznego na niekonwencjonalne źródła energii, takie jak energia wiatrowa, wodna i słoneczna, a także energia z biomasy, np. z roślin, alg i chemicznie przetworzonych komunalnych odpadów stałych. - Dzieląc się doświadczeniem i wiedzą techniczną, ponownie potwierdzamy nasze długofalowe zaangażowanie w budowę jeszcze ściślejszej współpracy z polskimi przedsiębiorstwami. Współpraca ta nie tylko przyczyni się do rozszerzenia naszej działalności, lecz także znacznie przyśpieszy rozwój polskiego przemysłu chemicznego oraz wzmocni jego pozycję na rynku światowym - ocenił Chlebicki podczas konferencji.
Koncern Dow może się pochwalić wytwarzaniem ponad 5 tys. produktów rocznie w 214 fabrykach rozsianych w 37 krajach świata. W skład oferty firmy wchodzą m.in. tworzywa sztuczne, specjalistyczna chemia, produkty ochrony roślin.

Dow zatrudnia 52 tys. osób, a w 2009 r. roczna sprzedaż tego giganta wyniosła 45 mld dolarów. W Polsce działa on od 38 lat. W 2009 r. firma osiągnęła na naszym rynku obrót około pół miliarda dolarów. Poza działalnością handlową w Warszawie, posiada w Łazach „Polyurethane System House Service Center" wspierające klientów. W następstwie nabycia w 2009 r. spółki Rohm and Haas, Dow jeszcze bardziej wzmocnił swoją pozycję na lokalnym rynku dzięki nowemu zakładowi produkcyjnemu w Dzierżoniowie, wybudowanemu przez spółkę joint venture SKC-HAAS w celu produkcji materiałów elektronicznych.

Czytaj więcej: Konferencje 201