DowDuPont ogłosił wyniki przeglądu portfela produktów

- Zmiany, które wprowadzamy zwiększą przewagę konkurencyjną i potencjał tworzenia wartości spółki DowDuPont oraz zapewnią planowanym spółkom najlepszy fundament dla wytwarzania długoterminowej wartości dla wszystkich interesariuszy - powiedział Ed Breen, dyrektor generalny DowDuPont.

- Fakty wyraźnie potwierdziły logikę strategiczną tej konfiguracji portfela. Każda z planowanych spółek będzie miała mocniejszą pozycję konkurencyjną, rozwiązania konsumenckie o znacznej wartości dodanej oraz odmienną i atrakcyjną politykę inwestycyjną przy zmaksymalizowanych szansach na strategiczny wzrost i synergie. Mając wyraźny cel, każda z nich będzie służyć atrakcyjnym i rozwijającym się rynkom, inwestując w innowacje i przynosząc większe zyski akcjonariuszom.

Spółka DowDuPont podtrzymuje swoje wcześniej ogłoszone plany osiągnięcia ekstrapolowanych synergii kosztowych o wartości około 3 miliardów dolarów oraz około 1 miliarda dolarów w synergiach wzrostowych.

Po modyfikacjach portfela trzy planowane spółki DowDuPont to:

Wiodące przedsiębiorstwo o profilu rolniczym (Agriculture), które połączy silne strony spółek DuPont Pioneer, DuPont Crop Protection oraz Dow AgroSciences, aby lepiej służyć rolnikom na całym świecie swoimi doskonałymi rozwiązaniami (nasiona, cechy, środki ochrony roślin, agronomia oraz usługi cyfrowe), zapewniając większy wybór i konkurencyjne cen. Połączone możliwości oraz wysoce produktywny system rozwoju innowacji pozwolą planowanemu przedsiębiorstwu rolnemu na szybsze wprowadzanie produktów na rynek, sprawiając, że będzie jeszcze lepszym partnerem dla rolników, przynosząc innowacyjne rozwiązania oraz pomagając im zwiększać produktywność i rentowność.

Planowana spółka będzie miała siedzibę w Wilmington (stan Delaware) oraz globalne centra biznesowe w Johnston (Iowa) i Indianapolis (Indiana).

Wiodące przedsiębiorstwo w branży badań materiałowych (Materials Science), które będzie ważnym dostawcą rozwiązań w zakresie produktów specjalistycznych przy zdecydowanej większości sprzedaży dostosowanej do trzech węższych branż dynamicznie rozwijającego się rynku: branży opakowań, infrastruktury i obsługi klienta. Dysponując jednym z najsilniejszych i najdokładniejszych zestawów narzędzi w branży, planowana spółka będzie dysponowała pokaźną technologią i integracją aktywów, szeroką skalą działania oraz zdolnościami konkurencyjnymi pozwalającymi oferować konsumentom naprawdę zróżnicowane rozwiązania w zakresie produktów specjalistycznych. Planowana spółka będzie się składać z trzech silnych segmentów wiodących na rynku:

  • Performance Materials & Coatings, który łączy szeroką gamę platform technologicznych pozwalających klientom tworzyć składniki i rozwiązania o wyjątkowej wydajności oraz przetwarzać ulepszenia dla domu i zastosowania kosmetyczne, a także tworzyć rozwiązania, które zwiększą wydajność powłok używanych w architekturze i przemyśle.
  • Industrial Intermediates & Infrastructure, który tworzy rozwiązania pozwalające na przeprowadzanie procesów produkcyjnych o unikalnych właściwościach, wspierające rynki infrastruktury oraz dystrybucję wyrobów gotowych. Technologie tej jednostki dostarczają innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na wykorzystanie zasobów oleju i gazu; optymalizują produkcję przy pomocy dodatków, które zmniejszają do minimum tarcie i ciepło w procesach mechanicznych, zarządzają rozdziałem oleju i wody oraz przyspieszają rozpuszczalność; poprawiają rozwiązania dotyczące wydajności energetycznej w sektorze produktów AGD; poprawiają infrastrukturalne właściwości materiałowe za pomocą unikalnych modyfikatorów i dodatków.
  • Packaging & Specialty Plastics, który posiada jedną z największych gam najbardziej zróżnicowanych, wydajnych tworzyw sztucznych. Rozwiązania i technologie tej jednostki odpowiadają na popyt konsumentów i właścicieli marek na większą dogodność opakowań; zmniejszają ilość odpadów spożywczych, a także przyspieszają tempo światowego rozwoju telekomunikacji, przesyłu energii elektrycznej oraz infrastruktury przesyłowej.
Planowana spółka zachowa markę Dow, a jej siedziba będzie się mieścić w Midland (Michigan).