DowDuPont ogłosił wyniki przeglądu portfela produktów

Wiodące przedsiębiorstwo w branży produktów specjalistycznych (Speciality Products), które będzie ukierunkowanym na potrzeby klienta liderem rozwiązań innowacyjnych, opierających się na zróżnicowanych materiałach, a także rozwiązań zmieniających przemysł i życie codzienne. Planowana spółka zastosuje swoją wiedzę o rynku oraz szeroką wiedzę specjalistyczną w nauce oraz tworzeniu aplikacji, w celu sprostania potrzebom klientów na różnych rynkach, w tym elektronicznym, transportowym, budowlanym, zdrowotnym, spożywczym oraz związanym z bezpieczeństwem.

  • Electronics & Imaging, największy na świecie dostawca o najszerszej gamie materiałów i technologii rozwiązujących złożone problemy branż (półprzewodniki, układy scalone, fotowoltaika, wyświetlanie i druk fleksograficzny), które umożliwiają łączność i funkcjonalność nowej generacji oraz wdrożenie możliwości elektronicznych w codziennym życiu, np. autonomicznych pojazdów z napędem elektrycznym.
  • Transportation & Advanced Polymers, lider w branży dostarczający wysokowydajne żywice, kleje, smary oraz części dla inżynierów i projektantów na szeregu rynków (transportowym, wyrobów elektronicznych oraz medycznych), w celu wdrożenia rozwiązań związanych z zintegrowanymi materiałami dla wymagających aplikacji i środowisk.
  • Safety & Construction, światowy lider i zaufany partner wiodący w swojej kategorii, oferujący produkty markowe, w tym wysoce wydajne włókna i pianki, papiery aramidowe, włókniny, membrany i technologie filtrowania, odzież ochronną dla budownictwa, zabezpieczenia dla robotników, funkcjonujący w branży energetycznej, oleju i gazu, transportu, oczyszczania wody oraz na rynku medycznym.
  • Nutrition & Biosciences, lider rynku i pionier technologii współpracujący z klientami na rynku spożywczym, farmakologicznym i pielęgnacji; wykorzystuje składniki naturalnego pochodzenia i możliwości biotechnologii (w tym inżynierię białkową i bakteriologiczną, oraz fermentację na skalę przemysłową) w celu stworzenia oferty produktów o wyższej wydajności, zdrowszych i bardziej zrównoważonych (takich jak probiotyki, enzymy, technologie przeciwdrobnoustrojowe, farmakologiczne substancje pomocnicze i biomateriały).
Planowana spółka będzie miała siedzibę w Wilmington w stanie Delaware.

Źródło: DowDuPont