DuPont otwiera laboratorium na Politechnice Warszawskiej

DuPont otwiera laboratorium na Politechnice Warszawskiej
Firma DuPont i Politechnika Warszawska otwierają w naszym kraju specjalistyczne Laboratorium Technologii Cyrel.

Laboratorium Technologii Flexo Cyrel zaczęło funkcjonować na Politechnice Warszawskiej. Nowa jednostka będzie uczyć i certyfikować studentów. DuPont Cyrel Fast to kompletny system produkcji płyt drukarskich składający sie z rodziny płyt Cyrel i wspierany przez dodatkowe urządzenia firmy DuPont przeznaczone do naświetlania UV i obróbki w systemach analogowym i cyfrowym.

Cyrel Fast został opracowany wspólnie z czołowymi przedstawicielami rynku fleksograficznego na świecie. W ramach systemu używa się suchej technologii termicznej do obróbki płyt, całkowicie eliminując konwencjonalne rozpuszczalniki i substancje wymywające. Oprócz oczywistych korzyści dla środowiska, oferuje trzykrotnie szybsze, czystsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie przy produkcji płyt fleksograficznych służących nadrukowywaniu opakowań w tym etykiet oraz produkcji opakowań elastycznych.

- Nasza współpraca z Politechniką daje studentom praktyczną możliwość pracy z nowoczesną technologią w toku zajęć - tłumaczy Piotr Gill, dyrektor generalny DuPont w Polsce. - Nasza strategia rozwoju opiera się na wspólnym działaniu z przedstawicielami różnych środowisk. Środowisko naukowe jest jednym z najważniejszych. Razem możemy osiągnąć znacznie więcej niż działając w pojedynkę.


DuPont wyposażył Laboratorium w specjalistyczną aparaturę, jednak jego udział w przedsięwzięciu nie ogranicza się wyłącznie do zapewnienia odpowiedniej technologii. Wraz z przedstawicielami firmy Grafikus Systemy Graficzne, koncern zaplanował już serię wykładów oraz certyfikację ze znajomości technologii Cyrel Fast. Szkoleniami objęci będą wszyscy studenci Instytutu Mechaniki i Poligrafii z Politechniki Warszawskiej w trakcie studiów. Program obejmie ponad 70 studentów rocznie.

- Jesteśmy najstarszym uniwersytetem w Polsce w zakresie edukacji w technologii druku i opakowań i przywiązujemy dużą uwagę do innowacyjnych technologii, w tym Cyrel Fast firmy DuPont – mówi dr inż. Jerzy Petriaszwili, zastępca Dyrektora ds. Naukowych Instytutu Mechaniki i Poligrafii, Politechniki Warszawskiej. - Zainteresowanie studentów jest ogromne, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni, że DuPont odpowiedział na nasze potrzeby rozwoju. Dodatkowo, wiedząc o naszej inicjatywie, inne zagraniczne uniwersytety, np. z Ukrainy czy Białorusi, już myślą o uczestnictwie swoich podopiecznych w zajęciach w naszym nowym Laboratorium.

Czytaj więcej: Badania 135 Inwestycje 714