DuPont wprowadza na rynek nowy, cieńszy SentryGlas

Koncern DuPont wprowadza na rynek nowy przezroczysty laminat DuPont SentryGlas o grubości 0,9 mm. Nowe tworzywo znajdzie zastosowanie w produkcji wzmocnionych okien, drzwi oraz przy tworzeniu oszklonych elewacji i innych elementów budynków z bezpiecznego szkła.

Laminat DuPont SentryGlass, pierwotne dostępny był w dwóch grubościach 1,52 i 2,28 mm i służył architektom i inżynierom wszędzie tam, gdzie chodziło o sprostanie zaostrzonym wymaganiom przepisów budowlanych, zwłaszcza w regionach występowania silnych huraganów. Często był stosowany np. w Stanach Zjednoczonych.

SentryGlas charakteryzuje się stukrotnie większą wytrzymałością od tradycyjnych folii z PVB, dlatego jest stosowany w produkcji szkła laminowanego o podwyższonych wymaganiach, zwłaszcza w takich elementach architektonicznych i konstrukcyjnych jak balustrady, schody, podłogi oraz projekty fasad budynków.

Dzięki dodaniu cieńszej odmiany tworzywa SentryGlas firma może zaproponować większą ilość jego zastosowań. W tej chwili wyzwaniem stojącym przed użytkownikami SentryGlas jest zapewnienie ochrony przed włamaniami oraz bezpieczeństwa podczas burz i huraganów. Tworzywo ma pomóc również w oszczędności energii. Przewidywany rynek zbytu dla cieńszego laminatu SentryGlas to także energetyka słoneczna, gdzie produkcja czystej energii, dzięki trwalszym i lżejszym ogniwom może być jeszcze bardziej efektywna.

Co wyróżnia nowy laminat?

Fakt, że jest on oparty na jonomerach sprawia, że jest nie tylko pięciokrotnie bardziej odporny mechanicznie od konwencjonalnych folii PVB, ale charakteryzuje się również o 10 proc. mniejszą gęstością. Wyróżnia się dodatkowo większą odpornością na wilgoć oraz mniejszą podatnością na uszkodzenia krawędzi po laminowaniu. Dzięki tym zaletom architekci są w stanie projektować lżejsze konstrukcje oraz jaśniejsze i większe przestrzenie otwarte. Inżynierowie mogą z kolei tworzyć mocniejsze, trwalsze i bezpieczniejsze elementy budynków.

DuPont to firma z ponad 200 - letnią tradycją. Działa w ponad 70 krajach.