Dunlop i BASF twórcami rewolucyjnej technologii Power Flex

Dunlop i BASF twórcami rewolucyjnej technologii Power Flex
Dunlop - producent rakiet sportowych oraz koncern chemiczny BASF - opracowali wspólnie nowatorską technologię, która zrewolucjonizowała własności rakiet używanych do gry w padla (to kombinacja tenisa i squasha).

Technologia, znana pod nazwą Power Flex wykorzystuje rewolucyjny materiał firmy BASF: Infinergy®. Na rdzeń rakiety do padla nanoszona jest warstwa pierwszego na świecie ekspandowanego, termoplastycznego poliuretanu (E-TPU). Jego unikalne własności elastyczne oraz niezwykła wytrzymałość stanowią wyraźną przewagę zwiększającą przyjemność z gry oraz trwałość samej rakiety.

Opracowany przez firmę BASF materiał o nazwie Infinergy® jest równie elastyczny jak guma, charakteryzując się przy tym niższym ciężarem. Dzięki temu umożliwia produkowanie rakiet o optymalnej wadze. Wysoka elastyczność materiału zapewnia niezwykle dużą siłę uderzenia i wyższy poziom komfortu, ponieważ piłka odbija się od rakiety znacznie szybciej.

Infinergy® jest jednocześnie niezwykle trwałym materiałem, który zachowuje swoje własności w bardzo szerokim zakresie temperatur. Dzięki temu zwiększa się również trwałość rakiety użytkowanej w warunkach optymalnych. Oferuje ona doskonałe parametry użytkowe we wszystkich warunkach pogodowych: od -20°C do powyżej 40°C.

Po niemal dwuletnim okresie współpracy pomiędzy obiema firmami, prowadzonych wspólnie pracach rozwojowych oraz licznych testach wykonanych przez zespół graczy i trenerów stanowiących część drużyny Dunlop Team, do której należy również aktualny mistrz świata Juani Mieres, pierwsze rakiety Power Flex pojawią się na rynku wraz z najnowszą kolekcją Dunlop Padel 2016.

- Technologia Power Flex jest ogromnym krokiem naprzód pod względem parametrów użytkowych rakiet używanych do gry w padla. Cieszymy się bardzo z tego, że Dunlop został wybrany przez firmę BASF na jej partnera oraz, że wspólnie udało nam się opracować to iście przełomowe rozwiązanie - powiedział Richard Jackson, Dyrektor Marketingu firmy Dunlop ds. sprzętu do gry w padla.

- Cieszymy się bardzo z opracowania technologii Power Flex wykorzystującej nasz ekspandowany, termoplastyczny poliuretan o nazwie Infinergy®. Współpraca w firmą Dunlop, która jest liderem światowego rynku sprzętu do gry w padla, umożliwia nam wykorzystanie naszej wiedzy i doświadczenia w zupełnie nowej dla nas dziedzinie - zauważył Andy Postlethwaite, Senior Vice President, Performance Materials Asia Pacific, BASF.

Największą gwiazdą nowej kolekcji Dunlop Padel 2016 jest model Dunlop Blast. Użytkownikiem tej rakiety został profesjonalny zawodnik tej dyscypliny sportu Juani Mieres. Charakteryzuje się ona dużą, hybrydową główką i zwiększonym polem optymalnego odbicia. Posiadająca aerodynamiczny profil rama Aeroframe zapewnia szybszą reakcję podczas uderzeń defensywnych i większą szybkość uderzeń atakujących. Silikonowe wkładki Vibro Pods umieszczone w ramie, dookoła pola uderzenia, pochłaniają wibracje i zapewniają wyższy poziom komfortu, zaś wykonane w 100% z włókna węglowego wzmocnienie podstawy rakiety poprawia stabilność i kontrolę.

W połączeniu z zapewniającą większą siłę uderzenia, lepszy komfort oraz zwiększoną trwałość technologią Power Flex, nowy model Dunlop Blast jest jedną z najlepszych rakiet do padla, które będą dostępne na rynku w sezonie 2016.

Czytaj więcej: Poliuretany (PUR) 89

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska