Ekologiczne rozwiązania w matach do jogi dzięki biomateriałom HEXPOL TPE

Ekologiczne rozwiązania w…

Yoloha to firma, której celem jest ciągłe ulepszanie swoich wyrobów. W pogoni za coraz lepszymi matami do jogi, wykonanymi z wysokiej jakości materiałów odnawialnych, zdecydowała się na współpracę z firmą HEXPOL TPE.

Aby wesprzeć cele firmy Yoloha w zakresie zrównoważonego rozwoju, HEXPOL TPE opracował dedykowany materiał z rodziny elastomerów termoplastycznych (TPE) Dryflex Green. Opracowane TPE zawiera 55% bio produktów. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i ciągliwością, co umożliwia łatwe wytwarzanie spienionych materiałów o jednolitej strukturze pianki. Pianka zapewnia lekkość i amortyzację w zastosowaniach takich jak maty, odzież ochronna i siedzenia.

- Przetestowałem większość pianek z kauczuku naturalnego dostępnych na rynku, w tym EVA, PU, itp. i stwierdziłem, że pianka TPE jest idealnym połączeniem trwałości i wagi. Dzięki temu odkryłem firmę HEXPOL TPE i ich ukierunkowanie na zrównoważony rozwój. Szybko nawiązaliśmy świetne relacje i razem opracowaliśmy dedykowany dla naszych potrzeb materiał - mówi Chris Willie, założyciel Yoloha.

Rodzina biomateriałów TPE Dryflex Green zawiera surowce pochodzące z zasobów odnawialnych, w tym produkty uboczne z rolnictwa bogate w węglowodany, zwłaszcza sacharydy, takie jak zboża, buraki cukrowe lub trzcina cukrowa. TPE są dostępne z zawartością biosurowców do ponad90% (ASTM D 6866) o twardości od 15 Shore A do 60 Shore D.

- Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Yoloha przy tym projekcie. Naszym celem było osiągnięcie wysokiej zawartości biosurowców przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości mechanicznej oraz łatwego przetwórstwa. Materiał wykazuje dobrą podatność na spienianie co jest bardzo korzystne nie tylko w przypadku mat ale również innych produktów wytłaczanych - ocenia Kathrin Heilmann z Działu Sprzedaży Technicznej Biomateriałów TPE w firmie HEXPOL TPE GmbH.

yoloha-yoga-mat-hexpol-tpe