Elementy do maszyn i urządzeń Elesa+Ganter

Elementy do maszyn i urządzeń…
Nowość firmy Elesa+Ganter Polska dla wszelkiego typu regulowanych elementów maszyn i urządzeń. Spółka wypuściła na rynek m.in. nowe klucze z grzechotką oraz nowy typ uchwytów z zabezpieczeniem o oznaczeniu EBR.

Nowy rodzaj kluczy z grzechotką tzw. klucze zapadkowe posiadają wymienne wkładki. Przeznaczone są do rozmaitych regulowanych elementów maszyn i urządzeń. Swoje zastosowania znajdą również w urządzeniach wykorzystywanych w przemyśle przetwórstwa tworzyw sztucznych i produkcji opakowań. - Dzięki wymiennym wkładkom ich zastosowania są uniwersalne, pasujące do różnych typów mocowań. W naszej ofercie dostępne są klucze z otworem kwadratowym, sześciokątnym, gwintowanym lub z rowkiem klinowym - potwierdza Filip Granowski z firmy Elesa+Ganter Polska.

Cechą, która wyróżnia nowe klucze GN 316 jest wyjątkowa konstrukcja, podnosząca ich wytrzymałość. Dopuszczalny moment obrotowy kluczy to 180 Nm. Klucze z grzechotką GN 316 wykonane są ze stali i wyposażone w pokryte tworzywem sztucznym czarne, matowe uchwyty. Wszystkie elementy podatne na zużycie są dodatkowo wzmocnione.

Nowe klucze z grzechotką firmy Elesa+Ganter

Wkładki można zmieniać poprzez odkręcenie trzymającej ich śruby i usunięcie nasadki. Ustawienie klucza w pozycji trip cam (pozycja neutralna) wyłącza zapadkę, co pozwala na swobodny obrót klucza w obu kierunkach, ułatwia to luzowania lub dokręcenia danego elementu. Możliwe jest też wykonanie pojedynczych, wymiennych wkładek na indywidualne zamówienie. Firma dysponuje kluczami z grzechotką o różnych długościach.

To pierwsza z dwóch ostatnich nowości spółki. Drugą jest nowy typ uchwytów z zabezpieczeniem o oznaczeniu EBR. Dzięki wbudowanemu, innowacyjnemu zamkowi uchwyty te umożliwiają szybkie zamknięcie np. drzwiczek przesuwnych zamontowanych w maszynach i ograniczenie w ten sposób dostępu do urządzenia osobom niepowołanym.

- Zamontowany w uchwytach mechanizm zamknięcia jest uruchamiany poprzez wciśnięcie specjalnego przycisku. Powoduje to wysunięcie z zamka stalowego pręta dopasowanego kształtem do otworu blokującego znajdującego się w ramie drzwi. Zablokowanie drzwiczek można stosować w pozycji otwartej lub zamkniętej. Ta pierwsza zabezpiecza drzwiczki przed samodzielnym, przypadkowym zamknięciem się. W drugim przypadku zamknięcie stanowi zabezpieczenie przed osobami niepowołanymi do obsługi urządzenia - tłumaczy Filip Granowski.

Mechanizm blokady zamontowany w uchwytach EBR może być otwarty tylko przy pomocy dostępnego jedynie dla wykwalifikowanego personelu specjalnego klucza pasującego do zamontowanej w zamku wkładki. Uchwyty EBR należą do produkowanej przez firmę Elesa linii Ergostyle. Cechują się ergonomicznym kształtem, ułatwiającym chwyt i korzystanie z przycisku uruchamiającego zamek. Dodatkowo pokrywki otworów montażowych uchwytu dostępne są w sześciu standardowych kolorach.

Nowy typ uchwytów z zabezpieczeniem o oznaczeniu EBR firmy Elesa+Ganter

Grupa Elesa+Ganter jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy: Elesa i Otto Ganter. Jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w naszym kraju, gdzie działa Elesa+Ganter Polska i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska