Drukuj

Ensinger będzie miał nową siedzibę

Ensinger będzie miał nową siedzibę
Firma Ensinger buduje w Polsce nową siedzibę.

Kamień węgielny pod budowę nowej siedziby w Lesznie został wbudowany w końcówce września. Teraz obiekt już się wznosi. Nowy budynek składać będzie się z nowoczesnej części magazynowej o powierzchni 2800 mkw. z możliwością rozbudowy i części biurowo-socjalnej o powierzchni 800 mkw.

Ciekawym elementem będzie wykorzystanie materiałów produkowanych przez firmę Ensinger: profili izolacyjnych stosowanych w stolarce aluminiowej, a także ramek dystansowych stosowanych w szybach zespolonych, które to produkty gwarantować będą wysoki standard termiczno-izolacyjny budynku. Nowa siedziba będzie oddana do użytku latem przyszłego roku.

- Firma Ensinger obecna jest w Lesznie od 1997 r. i od kilku lat szukała dla siebie nowego miejsca pod inwestycję. Do tej pory korzystaliśmy z wynajmowanych pomieszczeń, które nie pozwalały na dalszy rozwój firmy. Celem nowej inwestycji jest głównie usprawnienie działań logistycznych, czyli podniesienie jakości obsługi klienta, a przede wszystkim podniesienie jakości i wydajności pracy magazynu tworzyw sztucznych – przyznają przedstawiciele spółki.

Ensinger, przedsiębiorstwo z siedzibą główną w Niemczech, od ponad czterech dekad zajmuje się dostarczaniem tworzyw konstrukcyjnych i wysokosprawnych do nowych zastosowań. Obok półproduktów i elementów gotowych oferuje kompletne zespoły budowlane i profile precyzyjne z termoplastycznych tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej: Inwestycje 696

Wałki, pręty, płyty, tworzywa konstrukcyjne, tworzywa wysokosprawne, płyty POM, płyty PEEK, wałki PA
Biznes Plus

Ensinger Polska Sp. z o.o.

Wałki, pręty, płyty, tworzywa konstrukcyjne, tworzywa wysokosprawne, płyty POM, płyty PEEK, wałki PA, wałki poliamidowe, płyty poliamidowe, tworzywo poliamidowe