Ensinger będzie miał nową siedzibę

Ensinger będzie miał nową siedzibę
Firma Ensinger buduje w Polsce nową siedzibę.

Kamień węgielny pod budowę nowej siedziby w Lesznie został wbudowany w końcówce września. Teraz obiekt już się wznosi. Nowy budynek składać będzie się z nowoczesnej części magazynowej o powierzchni 2800 mkw. z możliwością rozbudowy i części biurowo-socjalnej o powierzchni 800 mkw.

Ciekawym elementem będzie wykorzystanie materiałów produkowanych przez firmę Ensinger: profili izolacyjnych stosowanych w stolarce aluminiowej, a także ramek dystansowych stosowanych w szybach zespolonych, które to produkty gwarantować będą wysoki standard termiczno-izolacyjny budynku. Nowa siedziba będzie oddana do użytku latem przyszłego roku.

- Firma Ensinger obecna jest w Lesznie od 1997 r. i od kilku lat szukała dla siebie nowego miejsca pod inwestycję. Do tej pory korzystaliśmy z wynajmowanych pomieszczeń, które nie pozwalały na dalszy rozwój firmy. Celem nowej inwestycji jest głównie usprawnienie działań logistycznych, czyli podniesienie jakości obsługi klienta, a przede wszystkim podniesienie jakości i wydajności pracy magazynu tworzyw sztucznych – przyznają przedstawiciele spółki.

Ensinger, przedsiębiorstwo z siedzibą główną w Niemczech, od ponad czterech dekad zajmuje się dostarczaniem tworzyw konstrukcyjnych i wysokosprawnych do nowych zastosowań. Obok półproduktów i elementów gotowych oferuje kompletne zespoły budowlane i profile precyzyjne z termoplastycznych tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej: Inwestycje 716

Wałki, pręty, płyty, tworzywa konstrukcyjne, tworzywa wysokosprawne, płyty POM, płyty PEEK, wałki PA
 

Wałki, pręty, płyty, tworzywa konstrukcyjne, tworzywa wysokosprawne, płyty POM, płyty PEEK, wałki PA, wałki poliamidowe, płyty poliamidowe, tworzywo poliamidowe

Polska