Erema świętuje 20 lat (sukcesów)

Erema świętuje 20 lat (sukcesów)
Dla austriackiej firmy Erema, największego na świecie dostawcy systemów do recyklingu tworzyw sztucznych, właśnie mija 20 lat od założenia firmy. Są to bardzo udane dwie dekady - firma nie zanotowała ani jednego roku ze stratami. Jest to możliwe nawet w tak trudnych ekonomicznie czasach.

Od założenia firmy w dniu 28 kwietnia 1983 roku austriacka firma Erema urosła z czteroosobowej firmy do największego na świecie dostawcy systemów do recyklingu tworzyw sztucznych. Firma właśnie ukończyła 20 lat i jest to powodem świętowania w mechaniczno-inżynieryjnej firmie w Ansfelden w Austrii.

"W kategorii firm dostarczających maszyny do recyklingu tworzyw sztucznych nasze obroty są większe niż u naszych czterej największych globalnych konkurentów razem wziętych, eksportujemy ponad 98% produkcji" – mówi Gerhard Wendelin, jeden z trzech dyrektorów firmy.

Erema... "w przeciwieństwie do lat 80 i początku 90, kiedy to byliśmy małą, nową firmą zmuszoną do walki z większymi konkurentami o ugruntowanej pozycji, w tej chwili jesteśmy światowym liderem. Dzisiaj to inni próbują naśladować Eremę by zwiększyć udział w rynku. Jesteśmy jednak bardzo optymistycznie nastawieni do przyszłości, gdyż mamy bardzo atrakcyjne, nowoczesne linie produktów, a także zupełnie nowe pomysły w fazie projektowania i prób. Pozwoli to nam jeszcze bardzie wzmocnić naszą ugruntowaną pozycję."

W przeciwieństwie do trendu w Europie w obszarze firm mechaniczno-inżynieryjnych grupa firm Ansfelden z 230 pracownikami, pomimo ostrej konkurencji, niepomyślnych warunków ekonomicznych oraz strategicznego wycofania się z systemów myjących tworzywa firma osiągnęła dobre wyniki. W ostatnim roku rozrachunkowym (kończącym się 31 marca) zarejestrowano około 4% wzrost obrotów wynoszących 56 milionów Euro z zyskiem na stałym poziomie.

Jak to możliwe?

Specjaliści od recyklingu z Ansfelden zainwestowali sporą część zysków we własne badania i rozwój. Zaowocowało to nowymi produktami i rozwiązaniami oraz dodatkowo 2-4 patentami rejestrowanymi co roku na całym świecie. Pozwoliło to zabezpieczyć pewną część rynku. Dziś ponad 60 patentów zarejestrowanych na całym świecie świadczy o innowacyjnej sile firmy.

Tak jak już często bywało w poprzednich latach Austriacki Fundusz Wspierania Badań wybrał produkt Eremy ze 125 projektów i przyznał nagrodę "Najlepsza Innowacja 2002" w kategorii recyklingu.

Erema

EREMA Engineering Recycling Maschinen und Anlagen GmbH
Freindorf-Unterfeldstraße 3
A-4052 Ansfelden/Linz
Austria
Tel: +43/732/3190-0
Fax: +43/732/3190-23
e-mail: erema@erema.at

Czytaj więcej: Rocznice 37 Recykling 422

brak
 

Linie do recyklingu materiałowego (mechanicznego)

Austria