Ergis-Eurofilms będzie produkował więcej folii stretch

Ergis-Eurofilms będzie produkował więcej folii stretch
Ergis-Eurofilms na przełomie 2010 i 2011 roku zainwestuje 24 mln zł w zwiększenie produkcji folii stretch nowej generacji w swoim zakładzie w Oławie.

Spółka uzyskała już subwencję europejską na ten projekt przyznaną w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. Wysokość dotacji to 9,6 mln zł, co stanowi 40 proc. wartości całej inwestycji. Będzie to najważniejsza inwestycja jaką Grupa zrealizuje w bieżącym roku. Nowa linia o wydajności o 17 tys. ton znacząco podniesie zdolności wytwórcze firmy, które w tej chwili osiągają poziom 27 tys. ton rocznie. Ze zbytem tej produkcji nie powinno być wielkich kłopotów, już dzisiaj bowiem Ergis-Eurofilms realizuje tylko część zamówień zgłaszanych przez odbiorców.

Spółka uzyskała już subwencję europejską na ten projekt przyznaną w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. Wysokość dotacji to 9,6 mln zł, co stanowi 40 proc. wartości całej inwestycji. Będzie to najważniejsza inwestycja jaką Grupa zrealizuje w bieżącym roku.

W przyszłości przewidywane jest dalsze podnoszenie jej mocy produkcyjnych. Realizacja takich planów mogłaby nastąpić w ciągu dwóch najbliższych lat. Nie będzie natomiast żadnych akwizycji. W tym roku Ergis – Eurofilms chce rozwijać się organicznie i nie przewiduje przejęć.


brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty barierowe na bazie PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska