Ergis-Eurofilms przejmuje niemieckie spółki

Ergis-Eurofilms oraz spółka od niego zależna Tapety Ergis Sp z o.o. nabyły 100 proc. udziałów w spółce MKF-Folien oraz 100 proc. udziałów w spółce Schimanski. Po przejęciu, tegoroczne obroty Ergis-Eurofilms przekroczą 600 mln zł. W ten sposób Grupa konsekwentnie realizuje swoją strategię przejęć i budowy jednej z największych grup przetwarzających tworzywa sztuczne w Europie Środkowo-Wschodniej.

Firma MKF-Folien jest jednym z wiodących niemieckich producentów folii twardych PET, PE i PVC, wykorzystywanych głównie w przemyśle spożywczym oraz w sektorach technicznych. Zdolności produkcyjne firmy osiągają poziom 20 tys. ton folii PET oraz 12,5 tys. folii PVC. W ubiegłym roku przychody spółki wyniosły 39,8 mln EUR. W tym roku mogą być jeszcze wyższe, ponieważ pierwsze półrocze przyniosło 22,5 mln euro przychodu.

Z kolei Schimanski GmbH, to producent laminatów z twardej folii PET/PE i PVC/PE. Jego produkty trafiają przede wszystkim na potrzeby sektora spożywczego, np. do pakowania mięsa i serów. Firma może się pochwalić mocami wytwórczymi rzędu 16 tys. ton rocznie. Jej ubiegłoroczne przychody przekroczyły 28,3 mln euro. Po pierwszym półroczu tego roku wynik ten osiągnął pułap 13,5 mln euro.

- Oferta produktowa firm, które przejęliśmy doskonale uzupełni nasz własny asortyment. Dodatkowo, znakomita baza klientów MKF-Folien oraz Schimanski pozwoli nam na dodatkowe wzmocnienie naszej pozycji na rynku niemieckim - mówi Tadeusz Nowicki, prezes Ergis-Eurofilms S.A.

Cieszmy się z wejścia do Grupy Ergis-Eurofilms. Widzimy znakomite możliwości wspólnej ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej. Wierzę, że połączenie oznaczać będzie przyspieszenie wzrostu obu firm w ramach powiększonej grupy, na czym skorzystają także nasi akcjonariusze - dodaje natomiast Fabian Schimanski, dyrektor zarządzający Schimanski GmbH.

Ergis-Eurofilms jest największym na rynku polskim i wiodącym w Europie Środkowo-Wschodniej producentem wyrobów z PVC: folii, granulatów, tapet i paneli boazeryjnych oraz parapetów. Spółka jest też drugim co do wielkości polskim producentem folii stretch, folii termokurczliwej PVC i taśm PET.

Zdolności produkcyjne firmy wynoszą obecnie 27 tys. ton rocznie folii stretch, 1,4 tys. ton folii termokurczliwej PVC oraz 4,8 tys. ton taśm PET.


brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty barierowe na bazie PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska