Drukuj

Ergis-Eurofilms przejmuje niemieckie spółki

Ergis-Eurofilms oraz spółka od niego zależna Tapety Ergis Sp z o.o. nabyły 100 proc. udziałów w spółce MKF-Folien oraz 100 proc. udziałów w spółce Schimanski. Po przejęciu, tegoroczne obroty Ergis-Eurofilms przekroczą 600 mln zł. W ten sposób Grupa konsekwentnie realizuje swoją strategię przejęć i budowy jednej z największych grup przetwarzających tworzywa sztuczne w Europie Środkowo-Wschodniej.

Firma MKF-Folien jest jednym z wiodących niemieckich producentów folii twardych PET, PE i PVC, wykorzystywanych głównie w przemyśle spożywczym oraz w sektorach technicznych. Zdolności produkcyjne firmy osiągają poziom 20 tys. ton folii PET oraz 12,5 tys. folii PVC. W ubiegłym roku przychody spółki wyniosły 39,8 mln EUR. W tym roku mogą być jeszcze wyższe, ponieważ pierwsze półrocze przyniosło 22,5 mln euro przychodu.

Z kolei Schimanski GmbH, to producent laminatów z twardej folii PET/PE i PVC/PE. Jego produkty trafiają przede wszystkim na potrzeby sektora spożywczego, np. do pakowania mięsa i serów. Firma może się pochwalić mocami wytwórczymi rzędu 16 tys. ton rocznie. Jej ubiegłoroczne przychody przekroczyły 28,3 mln euro. Po pierwszym półroczu tego roku wynik ten osiągnął pułap 13,5 mln euro.

- Oferta produktowa firm, które przejęliśmy doskonale uzupełni nasz własny asortyment. Dodatkowo, znakomita baza klientów MKF-Folien oraz Schimanski pozwoli nam na dodatkowe wzmocnienie naszej pozycji na rynku niemieckim - mówi Tadeusz Nowicki, prezes Ergis-Eurofilms S.A.

Cieszmy się z wejścia do Grupy Ergis-Eurofilms. Widzimy znakomite możliwości wspólnej ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej. Wierzę, że połączenie oznaczać będzie przyspieszenie wzrostu obu firm w ramach powiększonej grupy, na czym skorzystają także nasi akcjonariusze - dodaje natomiast Fabian Schimanski, dyrektor zarządzający Schimanski GmbH.

Ergis-Eurofilms jest największym na rynku polskim i wiodącym w Europie Środkowo-Wschodniej producentem wyrobów z PVC: folii, granulatów, tapet i paneli boazeryjnych oraz parapetów. Spółka jest też drugim co do wielkości polskim producentem folii stretch, folii termokurczliwej PVC i taśm PET.

Zdolności produkcyjne firmy wynoszą obecnie 27 tys. ton rocznie folii stretch, 1,4 tys. ton folii termokurczliwej PVC oraz 4,8 tys. ton taśm PET.


brak
 

Producent wyrobów z PVC, PE, PET i innych

Ergis SA