Ergis - Eurofilms rozwija produkcję folii stretch polietylenowej

Ergis - Eurofilms rozwija produkcję folii stretch polietylenowej
Spółka Ergis-Eurofilms podpisała umowę z niemiecką firmą Windmoller & Holscher KG na dostawę nowoczesnej linii technologicznej do swojego nowego zakładu produkcyjnego w Oławie.

Wartość zamówienia złożonego przez Ergis – Eurofilms wynosi 24 mln zł, z czego 9,6 mln zł sfinansowane zostanie z dotacji unijnej. Linia będzie przeznaczona do produkcji wielowarstwowej folii stretch polietylenowej. Jej uruchomienie przewidywane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. Będzie to już czwarta linia wytwórcza dla folii stretch polietylenowej. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu dofinansowanego z funduszy europejskich w ramach programu Innowacyjna Gospodarka.

Produkowana przez firmę folia stretch polietylenowa to rozciągliwa folia używana głównie do pakowania i zabezpieczania produktów i ładunków o stosunkowo dużych gabarytach. Folia stretch jest najbardziej ekonomicznym sposobem pakowania produktów z uwagi na swoją wysoką wytrzymałość, a także niewielką grubość.
Inwestycja miała być już rozpoczęta w ubiegłym roku, wtedy to się jednak nie udało, a zarząd firmy ocenił, że było to jedno z największych niepowodzeń Ergis – Eurofilms w 2010 r. Innym było niedoprowadzenie do uruchomienia drugiej linii do produkcji taśm PET.

Spółka Ergis-Eurofilms miała 7,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 17,77 mln zł zysku rok wcześniej.


Czytaj więcej: Inwestycje 716

brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty barierowe na bazie PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska