Ergis-Eurofilms umacnia pozycję na europejskim rynku

O poliestrowe folie opakowaniowe PET oraz nowoczesne twarde laminaty do pakowania żywności wzbogaciła się oferta produktowa Grupy Ergis - Eurofilms. Dodatkowo rozszerzyła ona sieć dystrybucyjną, która umożliwi jej dostęp do rynków w całej Europie. Wszystko to dzięki przejęciu dwóch niemieckich firm - MKF-Folien GmbH oraz Schimanski GmbH.

Spółka Ergis-Eurofilms, wiodący przetwórca tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej sfinalizował właśnie transakcję przejęcia 100 proc. udziałów w niemieckiej firmie MKF-Folien GmbH, która jest czołowym producentem folii twardych PET i PVC. Ponadto polska spółka weszła w posiadanie 100 proc. akcji innego niemieckiego przedsiębiorstwa - Schimanski GmbH, które zajmuje się wytwarzaniem laminatów z folii PET/PE i PVC/PE.

Łączna wartość transakcji to 27,4 mln euro. Tym samym Ergis-Eurofilms wzmocnił na tyle swoją pozycję w przetwórstwie tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej, że został absolutnym liderem tego rynku.

Od teraz jego zakłady produkcyjne działają w Polsce i Niemczech. Rozwinęła się też sieć dystrybucji i obejmuje wszystkie najważniejsze europejskie rynki. Dzięki przejęciom obroty całej Grupy, wraz z przejętymi podmiotami, jeszcze w tym roku przekroczą 600 mln zł. Zatrudnienie w koncernie szybko zbliża się do granicy 1000 pracowników. W tej chwili wynosi 960 osób.

Transakcja przejęcia sfinansowana została kredytem bankowym (Citibank Handlowy i BRE Bank). Ergis-Eurofilms planuje przeprowadzić nową emisję akcji w 2008 r. w celu refinansowania kredytu.

Co da spółce przejęcie niemieckich firm?

Spodziewane efekty są znaczące. Najważniejsze z nich, to uzupełnienie oferty na polskim rynku o produkty, które do tej pory były przez Ergis-Eurofilms pomijane - folia PET i twarde laminaty barierowe (do pakowania żywności), zmniejszenie kosztów zakupu surowców, prowadzenia dystrybucji z magazynów spółki Schimanski, wykorzystanie silnej sieci sprzedaży MKF-Folien w krajach zachodniej Europy do sprzedaży produktów całej Grupy oraz wzrost zaufania klientów z tej części kontynentu.


brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty barierowe na bazie PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska