Ergis-Eurofilms umacnia pozycję na europejskim rynku


Bogate są także plany Grupy na przyszłość. Zakładają one głownie rozwój sprzedaży MKF-Folien i Schimanski na polskim rynku oraz rozwój sprzedaży produktów poprzez dotychczasową sieć dystrybucyjną Ergis-Eurofilms, a także poprzez kanały sprzedaży MKF i Schimanski.

Na tym jednak nie koniec. Spółka zamierza też podjąć w najbliższym czasie działania, zmierzające do wykorzystania efektów synergii technologicznych dla zwiększenia rentowności wszystkich członów Grupy.

W tej chwili zdolności produkcyjne w ERGIS-EUROFILMS przedstawiają się niezwykle optymistyczne. Spółka produkuje 94 tys. ton folii. Jest ona wytwarzana w zakładach w Oławie, gdzie odbywa się produkcja folii stretch (moce produkcyjne na poziomie 27 tys. ton), folii termokurczliwej PCV (1,5 tys. ton) oraz w Wąbrzeźnie, gdzie powstaje folia PVC w nakładach 25 tys. ton.

W Polsce Grupa posiada też fabrykę w Nowym Sączu, należącą do Flexergis, w której wytwarzane jest 4 tys. ton miękkich laminatów spożywczych (PE/PET/ BOPP).

Oprócz folii, Ergis - Eurofilms produkuje też w Oławie i Wąbrzeźnie 5 tys. ton taśm PET oraz 20 tys. ton granulatów i 5 tys. ton wyrobów wytłaczanych.

Po przejęciu niemieckich spółek Grupa pozyskała też zakłady zagranicą. Fabryki w Berlinie (MKF Folien) i w Gallin koło Hamburga (Schimanski) będą produkować 20 tys. ton folii PET, 12,5 tys. folii PVC oraz 16 tys. ton twardych laminatów spożywczych (PET/PE i PVC/PE).

Ergis-Eurofilms powstał w wyniku tegorocznego połączenia giełdowego Eurofilms i jego inwestora branżowego ERGIS. Połączona firma jest największym na rynku polskim i wiodącym w Europie Środkowo-Wschodniej producentem wyrobów z PVC.

MKF-Folien GmbH, to czołowy niemiecki producent folii twardych PET i PVC, wykorzystywanych głównie w przemyśle spożywczym oraz w sektorach technicznych. Moce produkcyjne spółki to: 20 tys. ton folii PET oraz 12,5 tys. ton folii PVC. Jej przychody w ub. roku wyniosły 39,8 mln euro.

Schimanski GmbH produkuje laminaty z twardej folii PET/PE i PVC/PE, wykorzystywane w sektorze spożywczym np. do pakowania mięsa i serów. Jego moce produkcyjne, to 16 tys. ton rocznie. Przychody przekraczają zaś 28 mln euro.


brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty barierowe na bazie PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska