Etykiety opakowaniowe z nowej żywicy Eastmana

Etykiety opakowaniowe z nowej żywicy Eastmana
Koncern Eastman wchodzi na europejski rynek etykiet termokurczliwych za sprawą swojej kopoliestrowej żywicy o nazwie Embrace LV.

Termokurczliwe etykiety wyprodukowane z żywicy Eastmana znalazły już odbiorców na rynku europejskim. Te pełne etykiety (tzw. full body label) zazwyczaj okrywają całą powierzchnię opakowania, ściśle przylegając do jego obrysu.

Uniwersalna żywica kopoliestrowa idealnie nadająca się do pakowania żywności, napojów oraz produktów. Embrace LV jest nowym rodzajem żywicy wytwarzanej z kopoliestru, wolnej od związków fluorowców, przeznaczonej do produkcji opakowań dla artykułów konsumpcyjnych. Z lepiej zbalansowaną charakterystyką skurczu oraz lepszymi własnościami fizycznymi, do niedawna niedostępnymi pośród oferowanych produktów z kopoliestru, folie z żywicy Embrace LV w formie etykiet shrink sleeve mogą być stosowane jednocześnie w przemyśle spożywczym, napojowym oraz kosmetycznym.

Folie cechują się takimi właściwościami jak wysoka transparentność, duży połysk oraz świetna wydolność dla całego szeregu aplikacji przeznaczonych dla skomplikowanych projektów opakowań. W porównaniu z innymi foliami kopolimerowymi obecnymi na rynku, folie Embrace LV wykazują aż do 50 proc. mniejszą siłę skurczu połączoną z brakiem skurczu wzdłużnego, co eliminuje zniekształcenia obkurczonej etykiety odbierające urok opakowaniu.

Etykiety opakowaniowe z nowej żywicy Eastmana

Warto też dodać, że w ocenie producenta żywicy zaspokaja ona zapotrzebowanie właścicieli marek na folie termokurczliwe zapewniające wysoką jakość obejmującego 360 st. powierzchni butelki przekazu w billboardowym stylu. Z kolei najwyższy stopień skurczu połączony z jego łagodną krzywą przebiegu zapewnia optymalną elastyczność projektowania w celu osiągnięcia pięknego opakowania ze świetnej jakości wykończeniem i grafiką.

Z kopoliestrowej żywicy Embrace LV wykonano m.in. etykiet Embrace LV dla opakowania piwa Guiness.