Fakuma - dzień czwarty. Jeszcze raz wtryskarki

Istotną nowością, prezentowaną przez KraussMaffei jest system zarządzania produkcją - Maxecution.

Systemy MES (Manufacturing Execution System) odpowiadają bezpośrednio za realizację i nadzór nad wykonaniem zadań produkcyjnych i z tego właśnie powodu nakłady ponoszone na wdrożenie systemu MES uznawane są za najszybciej zwracające się inwestycje.

Oprogramowanie MaXecution, dedykowane małym firmom zajmującym się formowaniem wtryskowym, zapewnia większą przejrzystość produkcji poprzez dostęp do wskaźników wydajności i efektywności sprzętu, oraz szerokiej gamy statystyk.

Jak twierdzą obecni na stoisku przedstawiciele firmy, MaXecution oferuje wiarygodne dane w czasie rzeczywistym w ciągu całego procesu produkcji, ułatwiając w ten sposób jego planowanie, kontrolę i monitorowanie.

- Postępująca cyfryzacja nie ominie małych przetwórców tworzyw sztucznych. Zamówienia na kompletny system MES często wiążą się jednak z nadmiernymi wydatkami. Wraz z nowym programem MaXecution oferujemy naszym klientom, oprócz odpowiednich maszyn do formowania wtryskowego, kompaktowe rozwiązanie dostosowane specjalnie do ich procesów - dodaje Hans Ulrich Golz.

MaXecution

Japońska jakość

FANUC, działający na rynku od blisko 60 lat, swoją pierwszą elektryczną wtryskarkę do tworzyw sztucznych - FANUC AUTOSHOT zaprezentował w 1984 r. W ciągu kolejnych 30 lat japońscy konstruktorzy stworzyli rodzinę maszyn, zróżnicowanych pod względem siły zwarcia - od 15 do 350 ton, które dziś są oferowane producentom na całym świecie pod marką ROBOSHOT. Znakiem szczególnym wtryskarek ROBOSHOT jest wyjątkowo wysoka precyzja i powtarzalność, potwierdzona niezawodność i możliwość wydajnej produkcji najbardziej wymagających detali z tworzyw sztucznych.

We Friedrichschafen Japończycy pokazali model ROBOSHOT Alpha-S 150iA, o sile zamykania 150 ton, z pionowym zespołem wtryskowym SI-20iA, który w trakcie targów wytwarzał precyzyjne elementy dla branży automotive w procesie wtrysku dwuskładnikowego. Wyprodukowane elementy odbierane były przez przez 6-osiowego robota FANUC LR-Mate i przenoszone na zintegrowane stanowisko kontroli wizualnym iRVision. Pełny czas cyklu wraz z dwustronna kontrolą wizyjną elementu wynosi 57 sekund.

Fanuc


Jacek Leszczyński, Krzysztof Tarasiewicz


Wtryskarki elektryczne, technologia CNC
 

Wtryskarki elektryczne, technologia CNC, roboty przemysłowe, centra obróbcze, elektrodrążarki drutowe, szkolenia, serwis, e-store

Polska, 52-407 Wrocław, Tadeusza Wendy 2