Firma ACG Worldwide na targach Taropak 2010

Firma ACG Worldwide na targach…
Firma ACG Worldwide była jednym z wystawców niedawnych targów Taropak 2010 w Poznaniu. Na jej stoisku można było zapoznać się chyba z największą ilością urządzeń, jakie podczas wystawy zaprezentował jeden wystawca.

Cztery maszyny opatrzone hasłem „Nowość” pokazała na Taropaku firma ACG Worldwide. Oprócz szerokiego wyboru dostępnego na stosiku firma mogła się też pochwalić pewnego rodzaju egzotycznością. Otóż ACG Worldwide to przedsiębiorstwo z Indii. I jak przyznawali na targach jej przedstawiciele wszystko w Polsce, włącznie z naszym krajowym rynkiem, było dla nich nowe i nieznane.

Podczas wystawy Hindusi zaprezentowali przede wszystkim maszyny blistrujące. Pierwsza z nich była oparta na technologii rotacyjnego formowania i zamykania blistra na jednym bębnie formującym. Umożliwia to produkcję płaskich blistrów o małej krzywiźnie przy pracy o wydajności do 240 blistrów na minutę. Wyróżnia się m.in. krótkim czasem wymiany części formatowych oraz możliwością pakowania do pięciu różnych produktów w jednym blistrze. Dla zredukowania kosztów części formatowych, jest też możliwość zaprojektowania dzielonego bębna formującego.

Druga z maszyn blistrujących hinduskiej firmy bazowała natomiast na technologii płaskiego formowania i zgrzewania blistrów i była przeznaczona do pracy z foliami PVC/PVdC. Jej wydajność dla takich folii to 600 blistrów na minutę. Inny typ obsługiwanej folii, to folia typu ALU/ALU. Dla niej wydajność maszyny osiągała wartość 280 blistrów na minutę.

Z myślą o m.in. opakowaniach blistrowych ACG Worldwide pokazało też swoją nową wysokowydajną kartoniarkę ruchu ciągłego o rotacyjnym odbieraniu kartoników. Pracuje ona z wydajnością do 220 kartoników na minutę. Jest idealna dla pakowania jednego lub dwóch blistrów w kartonik oraz przystosowana do dwóch systemów zamykania: przez zatrzask oraz klejenia. Cechuje ją doskonałe dopasowanie do różnego rodzaju sztywnych produktów od ampułek po buteleczki. Może być zintegrowana w linię z maszyną blistrującą.

Ostatnią z serii maszyn przedstawianych przez firmę z Indii była w pełni automatyczna maszyna kapsułkująca do form suchych, przystosowana do napełniania kapsułek z twardej żelatyny. Jest ona stosowana do wypełnień m.in. proszkami. Pracowała z prędkością do 90 tys. kapsułek na godzinę.

Do opakowań blistrowych zaprezentowana została również polimerowa folia barierowa PVdC. Nawet przy stosunkowo cienkiej warstwie, PVdC oferuje wysoki stopień ochrony przed wilgocią, gazami oraz zapachami. Dopasowana jest do blistrowania higroskopijnych oraz wrażliwych na warunki zewnętrzne produktów.

Czytaj więcej: Maszyny 505