Firma Chemiz skończyła 10 lat

Firma Chemiz skończyła 10…
Działająca w branży tworzyw sztucznych częstochowska firma Chemiz świętuje swoje dziesięciolecie. W drugą dekadę wchodzi jako partner przedsiębiorstwa Polimarky, z którym nawiązała współpracę.

Choć firma pod nazwą Chemiz funkcjonuje od 1997 r., to jako przedsiębiorstwo rodzinne ma już 30 - letnią historię. Zajmuje się m.in. dystrybucją kolorantów, środków pomocniczych oraz tworzyw termoplastycznych.

Od trzech lat jest przedstawicielem na Polskę brytyjskiego ColourTone. Oferuje koncentraty barwiące oraz monomasterbatche przeznaczone do barwienia tworzyw sztucznych, zarówno masowych (PE, PP, PVC, PS) jak również konstrukcyjnych (m.in.: ABS, POM, PA, PC) oraz wysoce specjalistycznych (m. in.: PSU, PES, PEI, PPSU, PEEK).

W zestawie swoich produktów posiada m.in. UNIKOL, czyli uniwersalne koncentraty barwiące produkowane w Wielkiej Brytanii przez ColourTone, Vynacol będący specyficznym koncentratem do barwienia PVC, który czyni barwienie wypełnionego PCV tak samo prostym jak ma to miejsce w przypadku polimerów, a także tworzywa barwione w masie oferowane przez firmę PPH Polimarky.

Właśnie z firmą Polimarky Chemiz podpisał w tym roku umowę o współpracy. Dzięki temu Polimarky wykonuje modyfikowane tworzywa sztuczne dla klientów Chemiz. Do produkcji tworzyw używa barwników należących do częstochowskiej firmy. Z kolei Chemiz oferuje tworzywa barwione w masie z asortymentu Polimarky w cenach producenta.

W niedalekiej przyszłości jubilat planuje uruchomienie w swoich zakładach nowej linii produkcyjnej. Ma ona pomóc zmniejszyć czas, w jakim klienci oczekują na towar. Pomoże też w opracowywaniu nowych kolorów. Będzie służyć do wytwarzania koncentratów uniwersalnych Unikol oraz koncentratów do barwienia PCV twardego Vynacol z możliwością pobierania darmowych próbek, w czasie nie dłuższym niż 48 godzin.

Czytaj więcej: Koncentraty barwiące 43

Modyfikowane tworzywa sztuczne do wtrysku
 

Modyfikowane tworzywa sztuczne do wtrysku i wytłaczania, tworzywa napełniane minerałami, tworzywa wzmocnione włóknem szklanym, tworzywa uniepalniane, blendy polimerowe, bezhalogenowe mieszanki kablowe, polipropyleny Reslen, usługi przetłoczenia, prace badawczo-rozwojowe

Polska, 35-082 Rzeszów, Bieszczadzka 10 a
brak
 

Zajmujemy się dystrybucją koncentratów barwiących oraz środków pomocniczych do tworzyw termoplastycznych

Polska


Reportaże

Forum

Bronio

Białe smugi blisko punktu wtrysku PA 66+30GF 2019-05-17

Uoop90

Wpływ parametrów procesu frezowania na twardość tworzyw 2019-05-08

Pawel74

Geometria ślimaka PVC , PP 2019-04-18

Iebm

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-04-15

Iebm

Zamykanie rdzeni 2019-04-15