Firma Elesa+Ganter sponsorem festiwalu

Firma Elesa+Ganter sponsorem…
Firma Elesa+Ganter Polska została sponsorem pierwszego festiwalu robotyki w Polsce. Wydarzenie ROBOCOMP 2010 odbędzie się 5 czerwca 2010 r. na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Atrakcją festiwalu będą zawody robotów. Ich finały poprowadzi animowany robot firmy Digital Emotions.

Festiwal robotyki jest organizowany przez Kolo Naukowe INTEGRA działające przy Katedrze Automatyki AGH. Zawody robotów, będące głównym punktem programu, są wzorowane na podobnych imprezach organizowanych w ośrodkach akademickich w całej Europie i zostaną rozegrane w kilku kategoriach.

Pierwsza z nich to walka autonomicznych robotów mobilnych o ściśle określonych rozmiarach i wadze, której celem jest wypchnięcie przeciwnika z ringu. Druga to wyścigi robotów podążających za czarną linią. Ich podstawowe zadanie to nie zgubić linii. O zwycięstwie zdecydują setne części sekund. Trzecia konkurencja polega na tym, aby w jak najkrótszym czasie znaleźć drogę przez labirynt. Wreszcie w kategorii bez ograniczeń publiczność będzie oceniać przy pomocy smsów najciekawszą konstrukcję robotów. Festiwalu będzie dodatkowo urozmaicony pokazami profesjonalnych konstrukcji robotów oraz prezentacjami firm związanych z robotyką, elektroniką i automatyką.

- Zdecydowaliśmy się wesprzeć festiwal Robocomp 2010, ponieważ jest to jedno z ciekawszych wydarzeń na polskim rynku dotyczących bezpośrednio branży, w której działamy. Cieszymy się, że biorąc udział w festiwalu możemy zaliczyć się do czołówki firm promujących nowoczesne, innowacyjne rozwiązania w dziedzinie automatyki w Polsce – mówi Filip Granowski, dyrektor Elesa+Ganter Polska.

W trakcie festiwalu, na specjalnym stoisku firma Elesa+Ganter zaprezentuje przekrój swojej oferty związany z automatyką i mechaniką. Odwiedzający będą mogli obejrzeć m.in. takie elementy oferty jak wskaźniki położenia, uchwyty funkcyjne, elektroniczne wskaźniki poziomu, trzpienie ustalające, zawiasy, zamki, stopki, łączniki itp.

Osoby, które zdecydują się wziąć udział w festiwalu będą mogły zobaczyć także m.in. robota firmy Mitsubishi Electric sterowanego ludzką dłonią. Dla dzieci przygotowano atrakcję w postaci pokazów robotów wykonanych z klocków lego. Festiwal ma charakter ogólnopolski jednak wezmą w nim udział także goście ze Szwecji, Litwy, Słowacji i Austrii.

Grupa Elesa+Ganter jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy Elesa i Otto Ganter.

Obecnie Elesa+Ganter to blisko 40 tys. elementów standardowych, części do maszyn oraz wiele wykonań specjalnych. Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce. Elesa+Ganter Polska zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska


Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20