Firma HB-Therm usprawnia procesy termoregulacji

Przy pracy w niższych zakresach temperatury, pomiędzy 60 st. C a 100 st. C istnieje również ryzyko nadmiernego osadzania się kamienia, czego przyczyną jest zbyt długi czas zalegania wody w obiegu chłodniczym bądź w chłodnicy. Ma to miejsce przede wszystkim podczas przerw w chłodzeniu. Podczas tego etapu może dochodzić do wytrącania się kamienia, osadzającego się na ściankach chłodnicy. To zjawisko może pojawiać się permanentnie przy każdym nowym impulsie chłodzenia, któremu towarzyszy obecność świeżej wody w obiegu. Istnieją dwa środki zaradcze. Po pierwsze woda chłodząca nie powinna być podgrzewana do temperatury wyższej niż 60 st. C., a po drugie dozowanie zimnej wody powinno mieć charakter stały.

Termoregulatory firmy HB-Therm wyposażone są w dwa elementy konstrukcyjne, za pomocą których są w stanie tak sterować chłodnicą, by temperatura wyjściowa wody chodzącej nie przekraczała 60 st. C. Takie osiągnięcie skutecznie zapobiega osadzaniu się kamienia w obiegu chłodniczym i chłodnicy. Obejście chłodnicy wraz z zaworem proporcjonalnym dba o to, by gorąca woda dozowana była w zamierzony i łagodny sposób. Chłodnica wraz z wodą chłodzącą dozowaną za pośrednictwem zaworu proporcjonalnego może być sterowana tak, by został zachowany stały poziom temperatury.

By zapobiec osadzaniu się kamienia oraz korozji w obiegach chłodniczych urządzeń termostatujących pracujących w zakresie temperatury powyżej 100 st. C, muszą one być tak skonstruowane, by nie dochodziło do wydzielania się pary. Jeżeli urządzenie pracuje w zakresie od 60 do 100 st. C, wówczas istnieje podwyższone ryzyko osadzania się kamienia ze względu na długie zaleganie wody w obiegu chłodniczym lub w samej chłodnicy. Z tego względu urządzenie termostatujące musi tak regulować temperaturę wody chłodniczej, by nie przekraczała ona 60 st. C, a dozowanie zimnej wody odbywało się w sposób stały.

Wpisz tytuł dla obrazu

Firma ElBi-Wrocław jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę holenderskiego producenta wtryskarek, firmy Stork; niemieckiego wytwórcy urządzeń peryferyjnych do maszyn przetwarzających tworzywa sztuczne Koch Technik; spółki Wanner Technik oferującej młyny do recyklingu tworzyw sztucznych oraz szwajcarskiej firmy Grossenbacher Apparatebau AG, producenta urządzeń termostatujących, znanych pod handlową nazwą HB-Therm.


Peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, młyny do recyklingu tworzyw, urządzenia termostatujące
 

Peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, młyny do recyklingu tworzyw, urządzenia termostatujące, roboty i manipulatory przemysłowe, transportery

Polska, 54-424 Wrocław, Muchoborska 4A