Firma Model powiększa park maszynowy

Firma Model Opakowania uruchomiła w swojej fabryce w Czosnowie nową tekturnicę BHS o szerokości wstęgi 2800 mm.

Maszyna umożliwia produkcję tektury o profilu fal B, C, E z maksymalną wydajnością dochodząca do poziomu 400 metrów na minutę. Tekturnica ma możliwość tego by można ją było w przyszłości rozbudować do wersji Triplex. Umożliwi to prowadzenie wycinania jednocześnie trzech różnych formatów arkuszy oraz produkcji tektury pięciowarstwowej.

- Uruchomienie nowej tekturnicy jest częścią procesu kompleksowej modernizacji zakładu, która jeszcze w tym roku obejmie nową infrastrukturę, a także rozpoczęcie użytkowania nowych hal magazynowo-produkcyjnych. W planach jest ponadto montaż nowych maszyn i przeniesienie ich ze starych hal do nowych - tłumaczą przedstawiciele firmy.

Firma Model Opakowania w Czosnowie została przejęta jako zakład małoseryjny w 2002 r. W międzyczasie uzupełniła swój park maszynowy. W tym roku zakład został kompletnie zmodernizowany i wyposażony w nową maszynę do produkcji tektury falistej oraz inne maszyny przetwórcze. Po przeprowadzonej modernizacji należy do najnowocześniejszych producentów opakowań z tektury falistej w naszym kraju. Oprócz opakowań z tektury falistej Model Czosnów produkuje także niewielkie serie opakowań kaszerowanych. Wydajność produkcji od połowy tego roku planowana jest 800 mln mkw. w skali roku.

Grupa Model obecna jest w Polsce od wielu lat. Już w 1997 r. rozpoczęła się budowa zlokalizowanego w Biłgoraju zakładu Model Opakowania. W tej chwili odbywa się w nim produkcja opakowań z tektury falistej z falami typu: B, C, E, BC, EC, EB. Dzięki inwestycji w maszynę Flexo Vision 160 możliwe jest oferowanie opakowań z nadrukiem do pięciu kolorów.

Firma może pochwalić się obecnie liczbą około 300 klientów. Jednym z największych jest m.in. Owens Illinois, Black Red White.

O tym jak ważny dla Grupy jest rynek polski świadczy choćby udział procentowy poszczególnych krajów w obrocie całej Grupy. Jeszcze niedawno prezentował się on następująco: Szwajcaria (33 proc.), Czechy (23 proc.), Polska (11 proc.), Niemcy (10 proc.), Francja (7 proc.), Austria (5 proc.), Słowacja (3 proc.), Chorwacja (2 proc.).

Czytaj więcej: Inwestycje 716