Firma Tool-Temp Polska wyróżniona na targach Plastpol 2010

Firma Tool-Temp Polska wyróżniona…
Firma Tool Temp Polska z Kielc otrzymała medal odbywających się w tym mieście targów Plastpol 2010.

Firma została uhonorowana w kategorii „Technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych”. Organizatorzy wyróżnili ją za jeden z najnowszych firmowych produktów, regulator temperatury TT-188 z elektryczną regulacją przepływu medium chłodzącego, co pozwala jeszcze lepiej kontrolować proces stabilizacji temperatury.

Urządzenie to medium termostatujące - woda do temp. 90 st. C ciężar formy do 600 kg oraz medium termostatujące - olej do temp. 150 st. C, ciężar formy do 300 kg. Termostat może pracować na wodzie lub oleju, jak również posiada tryb pracy w podciśnieniu, stosowany w przypadku nieszczelności kanałów chłodzących formy.

Na wyposażenie termostatu składają się cyfrowy wskaźnik przepływu z kontrolą minimalnego przepływu, automatyczna kontrola temperatury wskazująca różnicę pomiędzy temperaturą ustawioną a rzeczywistą i wzbudzająca alarm.

Firma Tool-Temp Polska wyróżniona na targach Plastpol 2010


Inne cechy urządzenia to zanurzeniowa bezuszczelkowa pompa wykonana z brązu zapewniająca bezawaryjność, samooptymalizujący sterownik z cyfrowym wyświetlaczem pokazujący jednocześnie temperaturę wymaganą i rzeczywistą. Precyzyjna regulacja co do 1/10 st. C umożliwia odczyt temperatury w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita.

Regulator wzbogacony jest też w funkcję automatycznego osuszania formy oraz funkcję pracy w podciśnieniu – jednostka może być używana w trybie ciśnieniowym lub podciśnieniowym w celu zatrzymania wycieku medium z nieszczelnych kanałów form, co zapewnia ciągłość produkcji.

Warto też dodać, że termoregulator gwarantuje dwustopniową kontrolę poziomu medium w zbiorniku. Pierwszy stopień to ostrzeżenie przy pomocy lampki i alarmu dźwiękowego – jednostka ciągle pracuje. Natomiast drugi stopień, to w sytuacji gdy poziom medium jest zbyt niski, polega na automatycznym zatrzymaniu pracy urządzenia.

Tool-Temp jest szwajcarskim producentem urządzeń do stabilizacji temperatury oraz chłodzenia procesów produkcyjnych w różnych gałęziach przemysłu.