Flexpol pokaże na targach interpack folię 5-warstwową

Flexpol pokaże na targach… Firma Flexpol będzie jednym z kilkudziesięciu polskich wystawców podczas zbliżających się targów interpack w niemieckim Düsseldorfie. - To prestiżowa impreza i każdy szanujący się producent, działający w sektorze opakowaniowym, a za takiego również i my się uważamy, będzie w tych targach uczestniczył - mówi w rozmowie z naszym serwisem Plastech.pl Michał Jezierski, Dyrektor Handlowy spółki Flexpol.

Firma Flexpol wchodzi w skład Grupy Supravis. Jest absolutnym liderem na polskim rynku polipropylenowej folii BOPP, w produkcji której ma już 12 - letnie doświadczenie. Produkt wytwarzany przez Flexpol nosi nazwę BIFOL i obejmuje folie transparentne, białe, perlisto białe i metalizowane. Folia tego typu jest wykorzystywana do produkcji szerokiej gamy nowoczesnych opakowań giętkich, które niemal całkowicie zastąpiły tradycyjne opakowania papierowe.

Podczas targów interpack 2008 Flexpol będzie, co zrozumiałe, promował swoje produkty. Największą uwagę poświęci jak najlepszemu zaprezentowaniu dwóch najnowszych typów folii. Chodzi tutaj o pięciowarstwową, polipropylenową, transparentną, wylewaną folię Cast o nazwie handlowej Quintex wykorzystywaną do zadruku, laminacji i pakowania pieczywa oraz polipropylenowe, skrętne folie twist do pakowania cukierków o nazwie Licor i Dicor.

- To najnowsze produkty w naszej ofercie. Wprowadziliśmy je na rynek rok temu i cały czas je udoskonalamy- tłumaczy Michał Jezierski. - Jeśli chodzi o Quintex jest to jedyna produkowana w Polsce folia pięciowarstwowa. Jej przewaga nad uboższą 3-warstwową wersją polega na możliwości zaoferowania użytkownikowi szerszego asortymentu folii o znacznie korzystniejszych własnościach, niezbędnych do danego rodzaju opakowań lub lepiej przetwarzających się na urządzeniach do produkcji.

Omawiając folię Quintex, dyrektor Jezierski podkreśla, że pozwala ona na zmianę odporności termicznej i dzięki temu uzyskanie folii do produkcji opakowań produktów wymagających sterylizacji i pasteryzacji. Umożliwia również obniżenie temperatury zgrzewu, przez co znajduje zastosowanie na bardzo szybkich maszynach pakujących. Zapewnia też regulowanie współczynnika tarcia; od bardzo niskiego do bardzo wysokiego, dzięki czemu można ją dostosować do wymagań przetwórcy. Przynosi ponadto zmianę stopnia plastyczności, co pozwala wytwarzać opakowania dla wyrobów wielkogabarytowych.

Czytaj więcej:
Folia 385
Targi 1260

brak
 

Spółka Innovia Films Poland Sp z o. o. jest częścią GRUPY CCL. Swoje folie BOPP i CPP sprzedaje pod marką: Propafilm, Rayowrap, Rayoform, Propacast.

Polska

Reportaże

Forum