Flexpol pokaże na targach interpack folię 5-warstwową

W odniesieniu do produkcji folii BOPP Flexpol jest w Polsce jedynym jej wytwórcą. Jeśli chodzi zaś o folię wylewaną CAST to chociaż nie jest wyłącznym wytwórcą, to jednak jak podkreśla Michał Jezierski firma FLEXPOL postawiła w tym zakresie na nowoczesność. To zaś pozwala na wytwarzanie, jako jedynej spółce w kraju, folii CAST 5-warstwowej. Inne firmy są w stanie tworzyć folie 3-warstwowe.

- Uczestnictwo w takich targach jak interpack to możliwość pokazania się praktycznie całemu światu. Chociaż nasza produkcja w 70 - 80 proc. kierowana jest na rynek krajowy, to jednak nie możemy zapominać także o tym, że reszta asortymentu trafia do odbiorców zagranicznych. Głównie są to kraje Unii Europejskiej. Jeśli chodzi zaś o charakterystykę naszych klientów to są to najczęściej drukarnie fleksograficzne i rotograwiurowe, duże międzynarodowe koncerny opakowaniowe, finalni odbiorcy oraz szeroko rozumiani przetwórcy - podkreśla dyrektor firmy Flexpol.

Pytany przez nas o najważniejsze tegoroczne inwestycje odpowiada: - Pierwsza większa tegoroczna inwestycja została już poczyniona i dotyczy rozszerzenia parku maszynowego, dzięki czemu osiągnęliśmy pozycję lidera na rynku szybkich dostaw. Oprócz tego planujemy rozpoczęcie budowy nowej, bardzo dużej hali, z którą będą wiązały się nasze przyszłe inwestycje. Musimy również pamiętać, że zakończona rok temu duża i odważna inwestycja dotycząca linii do produkcji wspomnianej folii pięciowarstwowej zobowiązuje nas do dalszych intensywnych prac w zakresie technologii i marketingu, czego owocem są efekty w postaci rosnącej gamy produktów.

W tej chwili spółka Flexpol jest w stanie każdego miesiąca dostarczyć swoim odbiorcom blisko 1,2 tys. ton głęboko skonfekcjonowanych folii transparentnych, białych, skrętnych i metalizowanych. A te ilości będą jeszcze rosły. To czyni z niej rynkowego potentata.

W Düsseldorfie podczas targów interpack firmę będzie można znaleźć w hali nr 7 na stoisku 72B37.

Nasz serwis Plastech.pl we współpracy z firmą A.S. Messe Consulting, wyłącznym przedstawicielem w Polsce spółki Messe Düsseldorf, która organizuje interpack, prowadzą przedsprzedaż biletów i katalogów na to wydarzenie.


brak
 

Jesteśmy producentem folii polipropylenowych. Zajmujemy się produkcją foli CAST oraz BIFOL w grubościach od 20 mikron, w wybranych przez klienta szerokościach

Polska