Folia termokurczliwa - transparentne ogniwo w łańcuchu elementów opakowań

Folia termokurczliwa - transparentne…

Oferta Polpak Packaging została poszerzona o poliolefinowe folie termokurczliwe, dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić nie tylko idealne zamknięcia do opakowań i kompletne opakowania kosmetyczne, ale także stać się kolejnym ogniwem w zabezpieczeniu produktów naszych Klientów.

Czym są poliolefinowe folie termokurczliwe?

Poliolefina to polimer, który zbudowany jest tylko z węgla i wodoru. Taki skład chemiczny sprawia, że jest to materiał w pełni nadający się do recyklingu, natomiast podczas spalania nie wydzielają się żadne toksyczne substancje, a jego wydajność energetyczna porównywalna jest z węglem. Podczas obróbki termicznej folii z PCV operator maszyny narażony jest na szkodliwe działanie oparów chlorowodoru, przy pracy z folią poliolefinową nie ma takich zagrożeń. 

Właściwości fizykochemiczne naszych folii sprawiają, że zastosowana, jako zewnętrzna ochrona produktu spełnia wiele funkcji opakowania jednocześnie, o czym poniżej.

Nigdy więcej kota w worku

Niezależnie od tego co sprzedajesz, czy mrożoną pizzę, jajka, a może myszkę do komputera, albo zestaw kosmetyków, Twój klient chce widzieć co kupuje. Pozwól zatem zobaczyć swój zapakowany produkt. Trwałe obkurczenie to także swego rodzaju plomba, gwarantująca, że nikt inny przed kupującym nie użytkował tego produktu, a w przypadku artykułów spożywczych, że nie dotykały one w transporcie wnętrza kartonu zbiorczego, ani podczas wykładania towaru na półkę nie miały bezpośredniej styczności z obsługą sklepu.

Poliolefinowa folia termokurczliwa jest wysokoprzezroczysta - testy spektrofotokolorometrem potwierdzają, że jej przenikalność jest na poziomie 94%. Te same testy wskazały, że jej mętność to jedynie 3,8%. Jeśli przyjmiemy, że średniej grubości szkło, zastosowane w domowych oknach, ma podobną przepuszczalność, ale już dwie szyby, nałożona jedna na drugą,  zmniejszają ją do ok. 91%, daje nam to bardziej obrazową informację o tym, jak  transparentna jest poliolefina. Cecha ta sprawdza się przy pakowaniu pojedynczych produktów, dzięki czemu są i zabezpieczone, i wizualnie wyeksponowane. 

folie-pl

Barierowość działająca w obie strony

Produkt opakowany folią poliolefinową nie utraci swojego aromatu, czy wilgoci, którą powinien zachowywać. Świeże warzywa czy aromatyczne przyprawy nie utracą swojego bukietu, ani żadnych innych swoich właściwości, przez cały czas przydatności do spożycia!

Są jednak towary, dla których taka szczelność może być zabójcza! Obkurczona folia na np. 30 jajkach sprawiłaby, że do kuchni konsumenta dotarłyby w najlepszym wypadku ze ściętym białkiem. Dlatego dla takich produktów oferujemy folię z perforacją- na całej jej szerokości mikro otwory pozwalają ''oddychać'' spakowanym produktom, natomiast jakość zabezpieczenia na tym w ogóle nie traci, a stopień przylegania folii do produktu pozostaje nienaganny.

Poliolefina jest obojętna nie tylko na działanie wody, ale również roztworów soli, kwasów, ługów, zasad, alkoholi oraz benzyny.

Zestawy świąteczne i nie tylko 

Zbilżające się dużymi krokami Boże Narodzenie to wzmożony czas m.in. dla producentów kosmetyków, czy słodyczy, którzy swoje produkty konfekcjonują w zestawy prezentowe. Dodatkowa osłona w postaci folii termokurczliwej to m.in. zabezpieczenie przed przesuwaniem się elementów zestawów. Zapakowanie słodyczy, czy innych produktów spożywczych w samą folię poliolefinową to też dobry pomysł na przyciągnięcie uwagi klienta. 

Niska temperatura i krótki czas zgrzewania gwarantują, że produkty nie są narażane na szkodliwe czynniki.

Opakowanie większej liczby gotowych już elementów transparentną folią to także brak konieczności zewnętrznego etykietowania zestawu. Cały opis z pierwotnej etykiety produktu z pod spodu folii jest widoczny, jedyne co należy uzupełnić to kod kreskowy z nową ceną. 

Poliolefinowa folia termokurczliwa to także uszlachetnienie ogólnego wyglądu produktu. Poza wymienionymi atrybutami fizyko-chemicznymi jest to naprawdę elegancki dodatek, który wyróżni produkt na sklepowej półce, kusząc konsumenta.

Hiszpańska produkcja, europejska jakość

Poliolefinowa folia do termokurczu, którą oferujemy, produkowana jest w Hiszpanii, co nie tylko gwarantuje najwyższą jakość w oparciu o unijne normy, ale także bardzo krótki czas realizacji zamówienia. Od momentu potwierdzenia zamówienia do dostarczenia do drzwi klienta mijają maksymalnie 3 tygodnie. Jeśli natomiast klient zdecyduje się na regularne odbiory gwarantujemy usługę magazynowania w Warszawie, skąd dostawa na terenie Polski może trwać 2-3 dni. 


Czytaj więcej:
Folia 382

W ofercie Polpak Packaging znajdą Państwo
 

W ofercie Polpak Packaging znajdą Państwo zamknięcia do opakowań: spryskiwacze, atomizery, dozowniki, kroplomierze i nakrętki. Dostarczamy również opakowania kosmetyczne takie jak: opakowania airless, słoje. Jesteśmy dostawcą poliolefinowej folii termokurczliwej

Polska