Folie Gamrat na Euro 2012

Folie Gamrat na Euro 2012
Folia izolacyjna produkowana przez spółkę Gamrat z Jasła będzie wykorzystana przy budowie stadionów na Euro 2012. Firma dzięki temu może zarobić ok. 1,5 mln zł.

Gamrat to jeden z największych przetwórców tworzyw sztucznych w kraju i firma licząca się na europejskim rynku. Przetwarza tworzywa sztuczne dla potrzeb budownictwa.

Produkowane przez Gamrat folie FolGam mają szerokość 2,05 m, jednak w celu minimalizacji wykonywania spoin na placu budowy są fabrycznie zgrzewane w geomembrany o wymiarach zgodnych z życzeniem odbiorców, maksymalnie do ciężaru 500 kg, z tym, że jeden wymiar jest wielokrotnością 2,0 m, drugi maksymalnie 30 m. W zależności od wybranego typu geomembrany FolGam można zastosować w budownictwie ogólnym w takich aplikacjach jak izolacja fundamentów, ścian podziemnych części budynków, posadzek, stropów, tarasów.

Produkty Gamratu będą kierowane niebawem na Ukrainę, gdzie posłużą do budowy stadionów na Euro 2012 we Lwowie i Charkowie. Firma zawarła właśnie stosowne umowy.

To tylko potwierdzenie znaczenia eksportu w strategii firmy. W pierwszych ośmiu miesiącach tego roku zagraniczna sprzedaż Gamratu wzrosła o 3-4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. - To naprawdę znakomity wynik, gdy wokół szaleje kryzys. Udało nam się to dzięki ekspansji na rynki południowe i wschodnie, takie jak Czechy, Słowacja, Litwa, Białoruś, Ukraina, Macedonia, Węgry, Serbia. Jeśli chodzi o inwestycje Euro 2012 w Polsce, to na razie nie mamy informacji czy nasze produkty będą wykorzystane. Ale nasze służby handlowe monitorują i „kręcą” się wokół tych inwestycji - stadionów i dróg - i jak tylko pojawi się szansa na wykorzystanie naszych produktów, na pewno z niej skorzystamy - ocenia Andrzej Czajka, prezes spółki.

Zdaniem przedstawicieli firmy wzrost eksportu możliwy był dzięki nowatorskiemu podejściu do przedstawicieli firm, które sprzedają produkty spółki za granicą. Jak podkreślają, w Gamracie zostało przeprowadzonych ponad 20 szkoleń m.in. dla architektów i firm partnerskich, które polecają produkty firmy na rynkach zagranicznych. W przyszłym roku spółka będzie szkolić firmy wykonawcze, które otrzymają specjalne certyfikaty.

Makieta stadionu we Lwowie


Czytaj więcej: Inwestycje 714 Folia 291