Folie PVC dla ochrony produktów spożywczych


Dla producentów folii takich jak LINPAC respektowanie dopuszczalnych progów migracji substancji jest zawsze tematem priorytetowym z racji mających wkrótce nastąpić zmian w przepisach europejskich. Zmiany te uwzględnią DEHA i obejmować będą nowe reguły dotyczące poziomów migracji opartych o koncepcję spożycia pokarmów przez jedną "średnią" osobę (20% produktów tłustych i 80% produktów żywnościowych zawierających wodę).

"Do harmonizacji przepisów odnosimy się pozytywnie" - wyjaśnia J.P. Le Breton. "Obecnie musimy stosować różne receptury w zależności od krajów przeznaczenia naszych produktów, ponieważ konieczne jest dostosowanie się do rozmaitych przepisów obowiązujących w poszczególnych krajach. Jednakże z uwagą śledzimy i wszędzie tam, gdzie to jest możliwe wprowadzamy z wyprzedzeniem przyszłe zasady, które Komisja Europejska stosuje do określenia migracji specyficznej substancji. To właśnie w Europie obowiązują najsurowsze na świecie przepisy zapewniające największe bezpieczeństwo konsumentom. Przemysł zawsze współpracował z oficjalnymi instytucjami w celu dostosowania zasad chroniących konsumentów. Toteż, poprzez nasze stowarzyszenie EPFMA [European Polyvinyl Film Manufacturer Association – www.epfma.org], udowodniliśmy również, że stosowanie DEHA jest bezpieczne i jesteśmy przekonani, że będziemy mogli je nadal stosować. Ocenialiśmy wpływ tego plastyfikatora na organizmy reprezentatywnej grupy ludności w rozmaitych krajach Unii Europejskiej. Wyniki wykazały bardzo wysokie bezpieczeństwo stosowania folii PVC dla zdrowia konsumentów."

"Ponadto, jeżeli chodzi o DEHA, to proponowane przez dyrektywy europejskie przepisy w odniesieniu do wartości granicznych migracji specyficznej opierają się na założeniu, że zjadamy dziennie jeden kilogram tłustych pokarmów, opakowanych w ten sam materiał, co znacznie odbiega od rzeczywistości. Przeprowadziliśmy szereg badań bazujących na rzeczywistej zawartości DEHA w pożywieniu, wykazując, że folia PVC produkowana przez członków EPFMA jest w pełni bezpieczna i zgodna z europejskimi przepisami."

Czytaj więcej: Folia 292Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże