Folie dla branży medycznej

Folie dla branży medycznej…
Firma Tekni Plex wprowadziła właśnie na rynek nowe folie przeznaczone dla opakowań trafiających na potrzeby branży medycznej.

Nowe produkty Tekni Plex to folie pozbawione warstwy z polichlorku winylu, który do tej pory towarzyszył tego typu materiałom przeznaczonym dla sektora medycznego. Ze stworzonych niedawno folii wytwarzane będą takie opakowania jak worki infuzyjne, pojemniki do dializ oraz kroplówek.

Folia Tekni Flex Med cechuje się podwyższonym poziomem barierowości w stosunku do używanych dotychczas folii z warstwą PVC. Jest ponadto koekstrudowana i wielowarstwowa. W jej skład wchodzą dwie zewnętrzne warstwy polipropylenowe i umieszczonej pomiędzy nimi warstwa elastomeru termoplastycznego. Pierwsza odmiana tej folii TekniFlex Med 3014 wyróżnia się przede wszystkim wysokim poziomem przezroczystości, natomiast druga TekniFlex MDE 3012 zwiększonym poziomem elastyczności.

Niedługo firma wprowadzi też na rynek specjalne folie z warstwą polimonochlorotrifluoroetylenową dla zwiększenia barierowości folii na przenikanie wilgoci oraz z warstwą etylenową dla ochrony przed migracją tlenu.

Koncern Tekni Plex to znany światowy producent m.in. urządzeń z tworzyw sztucznych dla branży medycznej. Flagowym produktem grupy są specjalne rurki i przewody z materiału, który nie zawiera PVC i ftalanów. Powstają one z elastomeru termoplastycznego. Tego typu rurki z TPE mogą mieć różną twardość i giętkość, do uzyskania której nie jest konieczne stosowanie plastyfikatorów. Mają doskonałą przezroczystość i wykazują dobrą odporność na działanie czynników chemicznych. Swoje właściwości utrzymują nawet w niskich temperaturach. Sa stosowane w placówkach medycznych na całym świecie.

Folie Tekni Plex dla branży medycznej


Czytaj więcej: Folia 313 Medycyna 76