GWK na targach Fakuma 2009

GWK na targach Fakuma 2009…
Firma gwk Gesellschaft Wärme Kältetechnik mbH, Kierspe, reprezentowana w Polsce przez generalnego przedstawiciela P3solutions, na tegorocznej imprezie targowej Fakuma we Friedrichshafen (13.10 – 17.10.2009) poświęca uwagę zagadnieniu wydajności energetycznej i ponownie przedstawia nowości związane z chłodzeniem i wyrównywaniem temperatury.

Rozwiązania systemowe dotyczące takich obszarów tematycznych, jak oszczędność kosztów energii i optymalizacja procesów formowania wtryskowego poprzez innowacyjne techniki wyrównywania temperatury są wciąż najważniejsze dla wielu klientów. Cały czas aktualna presja związana z rosnącymi kosztami i wzrostem konkurencji zmusza przetwórców tworzyw sztucznych do wzmożonego działania w tych dziedzinach.

gwk zaprezentuje całą paletę technologii związanej z chłodzeniem i wyrównywaniem temperatury wraz z aktualną tematyką nie tylko za pomocą statycznych eksponatów, ale również za pomocą dwóch najnowszych zastosowań formowania wtryskowego na żywo. Na pierwszym planie znajduje się produkcja wyrobów o wysokiej klasy powierzchni za pomocą dynamicznego wyrównywania temperatury narzędzi.

Dynamiczne wyrównywanie temperatury tworzy nowe perspektywy
Na przykładzie maszyny do formowania wtryskowego 800 KN firmy KraussMaffei zaprezentowana zostanie możliwość wyeliminowania szwów połączeniowych na wysokiej jakości, czarnych powierzchniach. Aby uzyskać wymagane w tym celu temperatury ścianki narzędzi w fazie wtrysku bez znacznego wydłużania czasu cyklu, zastosowano narzędzie do formowania wtryskowego z ceramicznymi grzejnikami o wysokiej wydajności zbudowane przez firmę Krallmann. Grzejniki zamontowane kilka milimetrów za gniazdem przyspieszają proces ogrzewania przy równocześnie minimalnym zużyciu energii. Uzyskiwane są prędkości ogrzewania do 25K/s przy jednostkowym przepływie ciepła 150 W/cm² przy zapotrzebowaniu na ciepło wynoszącym jedną dziesiątą ogrzewania z zastosowaniem cieczy. Bezpośrednio pod ogrzewaniem znajdują się położone blisko gniazda kanały przeznaczone do chłodzenia wodą. Ponieważ przewodność cieplna specjalnego materiału ceramicznego jest mniej więcej dwa razy większa, niż stali narzędziowej, chłodzenie poprzez wyłączone ogrzewanie jest nadzwyczaj efektywne. Ponieważ można realizować zmiany temperatury bez istotnego wydłużenia czasu cyklu, mówimy w takim przypadku o „dynamicznym“ wyrównywaniu temperatury narzędzia. Całkowita regulacja temperatury wraz z zasilaniem wodą zostaje przejęta przez system wyrównywania temperatury komunikujący się z wtryskarką poprzez magistralę VARAN w czasie rzeczywistym.
Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-09-04

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02

Tipen1

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-07-25

Yellow

Problem z plastyfikacją PS 2019-07-14

Yellow

Docisk agregatu w maszynach hydraulicznych Engel. 2019-06-28