GWK na targach Fakuma 2009

Firma gwk przedstawi na targach Fakuma system połączony z obiema maszynami do formowania wtryskowego, który spełnia wszystkie wymagania odnośnie procesu pod względem wymaganych temperatur i ilości wody przy jednocześnie minimalnym zużyciu energii. Oznacza to, że podczas procesu produkcyjnego urządzenia do wyrównywania temperatury oraz instalacje chłodzenia są eksploatowane w systemie energetycznym umożliwiającym ich wzajemne dopasowanie. Trwała ekonomiczność systemu jest gwarantowana dzięki przygotowywaniu wody specjalnie dla temperatur procesu oraz stosowanych materiałów w komponentach urządzenia mających
kontakt z wodą.

Tworzenie się osadów powodujących ograniczenie przepływu wody zostaje wyeliminowane w interesie zapewnienia krótkich czasów cyklu oraz zmniejszenia zapotrzebowania energetycznego, szczególnie w kanałach wyrównania temperatury, poprzez zastosowanie centralnej, kompaktowej instalacji do przygotowywania wody. Powracająca woda z układu chłodzenia hydraulicznego jest wykorzystywana poprzez ogrzewanie podłogowe i poprzez przetwornik do celów grzewczych W ten sposób uzyskiwana jest maksymalna wydajność energetyczna całego systemu. Zaprezentowana przez gwk instalacja do chłodzenia hermeti cool wykorzystuje różnice temperaturowe pomiędzy dniem i nocą oraz pomiędzy różnymi porami roku, do niedrogiego wytwarzania zimnej wody dla urządzeń produkcyjnych. Pomysłowe moduły oszczędzania energii służące do regulacji strumienia środka chłodzącego i prędkości obrotowej silnika zwiększają wydajność w porównaniu ze zwykłymi systemami. Na podstawie różnych instalacji firma gwk wykazuje, w jaki sposób można obniżyć koszty robocze w porównaniu z konwencjonalnymi systemami chłodzenia nawet do 75%.

Systemy chłodzenia gwk

Oprócz tego firma będzie reprezentowana na różnych stoiskach targowych innych firm ze swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami dotyczącymi chłodzenia i wyrównywania temperatury.

Fakuma 2009: Hala B1 stoisko 1205
Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże