Gamrat negocjuje sprzedaż biznesu wykładzin

Gamrat negocjuje sprzedaż biznesu wykładzin
Przedstawiciele należącej do lublinieckiego Lentexu spółki Gamrat podpisali wczoraj ze spółką Tarkett SA z Nanterre (Francja) dokument (tzw. term sheet) podsumowujący kluczowe warunki prawne dotyczące realizacji transakcji sprzedaży 100 proc. udziałów w spółce Gamrat Wykładziny Sp. z o.o. na rzecz francuskiej firmy. W oparciu o ten dokument strony będą kontynuować proces negocjacji w sprawie sprzedaży udziałów.

Przedstawiciele francuskiej spółki podkreślają, że zakup spółki Gamrat Wykładziny byłby dla nich bardzo atrakcyjny:
- Planowane przejęcie wzmocni naszą pozycję w produkcji i sprzedaży wykładzin winylowych w Europie Środkowej - powiedział Michel Giannuzzi, dyrektor zarządzający Tarkett SA.

W 2012 roku wartość sprzedaży działu wykładzin Gamratu wyniosła ok. 20 mln euro. Obecna spółka Gamrat Wykładziny specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy wykładzin winylowych dla profesjonalnych zastosowań, m.in. w obiektach służby zdrowia, szkołach, przedszkolach, obiektach administracyjnych, handlowych i przemysłowych. Przejęcie spółki przez Tarkett obejmować ma zarówno produkcję, jak i dystrybucję produkowanych w Jaśle wyrobów.

Sprzedaż biznesu wykładzin oznacza, że Gamrat zamierza skoncentrować się na innych gałęziach działalności - produkcji systemów rynnowych oraz innych systemów instalacyjnych wykonanych z polichlorku winylu i polietylenu.

Francuska spółka Tarkett jest znanym producentem pokryć podłogowych i nawierzchni stosowanych w obiektach sportowych. Firma specjalizuje się w produkcji wykładzin podłogowych, linoleum, wykładzin dywanowych i in. Tarkett zatrudnia 11 tys. pracowników i posiada 30 zakładów produkcyjnych. Swoje wyroby Tarkett sprzedaje do ponad 100 krajów świata, przede wszystkim na rynek europejski i północnoamerykański. W 2012 roku wartość sprzedaży netto wyniosła 2,3 mld euro.