Genkotsu na targach techniki pakowania

Trzecie stanowisko pokazowe zostało przygotowane wspólnie z partnerem – firmą Wikpol. Zostanie tutaj zaprezentowany robot M2iA/3SL w procesie pakowania czekoladek. Robot, który został wybrany do tego zadania, idealnie się nadaje do obsługi małych ładunków - do chwytania, pakowania, przenoszenia oraz montażu. Robot o udźwigu 3 kg i zasięgu 1130 mm został wyposażony w mocne silniki serwo, które gwarantują duże przyspieszenie i krótkie cykle, zapewniając użytkownikom wysoką wydajność. Dzięki ochronie IP69K (International Protection Rating - odporny na trudne warunki środowiskowe), może pracować w środowiskach o zaostrzonych normach czystości. Z uwagi na gładką i łatwą do czyszczenia powierzchnię, a także możliwość zastosowania w robocie środków smarnych dozwolonych w produkcji żywności rozwiązanie to doskonale sprawdza się w branży przetwórstwa żywności, m.in. w przemyśle spożywczym, mleczarskim i mięsnym. Robot Fanuc M-2iA jest sterowany przez nowy, energooszczędny kontroler 30iB z nowej generacji inteligentnych kontrolerów. Te zawierające szereg inteligentnych rozwiązań kontrolery można układać w stos, w przypadku budowy systemów zawierających wiele robotów.

Udział firmy Fanuc w Taropaku nie powinien dziwić. Światowy lider technologii CNC i robotyki posiada w swojej ofercie rozwiązania, które z powodzeniem mogą być stosowane w branży opakowaniowej, a targi Taropak to największe i najbardziej prestiżowe targi branży opakowaniowej w Europie Środkowo-Wschodniej, prezentujące ofertę ponad 600 wystawców z 30 krajów. Wydarzenie to jest najlepszą z okazji, by pokazać się z nowościami rynkowymi, poznać branżowe trendy i porównać produkty kilkuset producentów. Z uwagi na swój charakter poznańskie targi co roku przyciągają ponad 45 tys. odwiedzających z Polski i innych krajów Europy.

- Targi Taropak są dla nas bardzo istotną platformą prezentacji naszych najnowszych rozwiązań, będących odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku - mówi Konrad Grohs, prezes Fanuc Polska Sp. z o.o. - By zachęcić producentów do szerszego zainteresowania się innowacyjnymi rozwiązaniami, w ramach naszych aplikacji pokazowych prezentujemy realne możliwości maszyn Fanuc. Tym samym przekonujemy, że niezawodny robot może w znaczny sposób usprawnić proces produkcji i podnieść konkurencyjność rynkową całego zakładu. Jednocześnie zwracamy uwagę, że polski przemysł stoi obecnie w obliczu najbardziej sprzyjających warunków do wdrażania nowoczesnych rozwiązań.

Ekspozycję firmy Fanuc będzie można zobaczyć na stoisku 51 w hali 3A kompleksu Międzynarodowych Targów Poznańskich.