Global Colors Polska - lider na rynku masterbaczy


Jeśli chodzi o poszczególne rodzaje koncentratów, to można wyróżnić całą ich gamę. Dla przykładu będą to koncentraty poślizgowe, antyblockingowe, z przeciwutleniaczami, ze środkiem wspomagającym przetwórstwo, osuszające i antystatyczne.

Koncentraty poślizgowe są wykorzystywane do modyfikowania współczynnika tarcia w foliach z tworzyw sztucznych. Ilość dodawanego koncentratu ze środkiem poślizgowym zależy od rodzaju folii, jej grubości i pożądanego działania poślizgowego. Warto wiedzieć, że współczynnik tarcia szybko spada w trakcie pierwszego dnia po wytłoczeniu i po 23 dniach stabilizuje się na pewnym poziomie. Z kolei amid kwasu erukowego jest bardziej trwały. A co za tym idzie powinien być środkiem preferowanym przy temperaturach przetwórstwa powyżej 220 st. C (HDPE, PP, tworzywa metalocenowe) albo jeżeli folia musi być przechowywana przez długi okres czasu w klimacie gorącym. Skuteczność środków poślizgowych wzrasta, w momencie gdy łączy się je z dodatkami antyblockingowymi.

firma Global Colors na targachK2007


Z kolei, znajdujące się w ofercie Global Colors koncentraty antyblockingowe, stosuje się do tego by zapobiegać blokowaniu się folii z tworzyw sztucznych. Poszczególne gatunki tych koncentratów oprócz tego, że zapewniają bardzo dobre działanie antyblockingowe, to nie wpływają na klarowność folii i przezroczystość.

Interesującym rozwiązaniem oferowanym przez Global Colors są też koncentraty POLI-CH (czarne).

Są to produkty czerni sadzowej w nośniku polimerowym. Zapewniają wygodny sposób wprowadzania czerni sadzowej do produktów termoplastycznych, nadają im czarną barwę oraz poprawiają odporności tworzywa na promieniowanie UV bez powodowania zapylenia w otoczeniu i zapewniają dobrą dyspersję, która ma zasadnicze znaczenie dla uzyskania maksymalnej nieprzezroczystości i dobrej stabilizacji UV.

Joanna Sielska z firmy Global Colors


O wysokiej pozycji Global Colors świadczy też fakt ciągłego rozwoju całej grupy, której główna siedziba znajduje się w Grecji. - Kiedy w 2001 r. powstawał Global Colors Polska istniały tylko trzy firmy działające w Grupie. Teraz jest ich siedem, w tym roku pojawiły się bowiem dwie nowe. Tak więc jesteśmy uznanym koncernem i to widać również na tych targach. Mamy na stoisku ogromny ruch, co chwilę pojawiają się producenci i dostawcy praktycznie z całego świata. Dlatego można być zadowolonym z tego, co się dzieje - tłumaczyła Joanna Sielska już drugiego dnia trwania targów K2007.
Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże