Grafe Polymer Solutions rozszerza ofertę produktów

Grafe Polymer Solutions rozszerza…

Color Technik AG, (Widnau, Szwajcaria), jako nowa spółka zależna od Grafe Polymer Solutions GmbH rozszerza ofertę produktów w zakresie tworzyw wysokotemperaturowych, fluoropolimerów i artykułów medycznych. Dzięki partnerstwu obu firm, klienci na rynku szwajcarskim skorzystają na przyszłych efektach współpracy, gdyż od teraz firma Color Technik AG będzie mogła korzystać z całego portfolio spółki Grafe i oferować szeroką gamę masterbatchów/combibatchów i związków w regionie alpejskim.

- Chcemy pokazać naszym klientom, że mogą korzystać ze wspólnego know-how naszych dwóch firm - wyjaśnia Lars Tonnecker, dyrektor sprzedaży w Grafe. Przykładowo, Color Technik może wykorzystywać aparaturę badawczą, technologię i sprzęt laboratoryjny w Blankenhain i czerpać z zasobów rozwojowych, zarządzania jakością i dużego zespołu specjalistów w dziedzinie barwienia przy współpracy z partnerem z Turyngii. - Ponadto jesteśmy w stanie sprostać jeszcze większym wymaganiom w dużo krótszym czasie - dodaje Tonnecker.

- Podstawowa filozofia obu firm jest bardzo podobna. Obsługujemy cały rynek szwajcarski i skupiamy się na tym kluczowym obszarze - informuje Jan Meik Menke, dyrektor generalny Color Technik, odnosząc się do możliwości realizacji zamówień obejmujących ilości od jednego kilograma do kilku ton masterbatcha. - Jesteśmy nastawieni na szybkość obsługi. Oznacza to, że dostawy realizujemy w możliwie jak najkrótszym czasie, realizując zamówienia na tonę masterbatcha nawet w 24 godziny, gdyż produkcja ściśle związana jest ze spływającymi zleceniami. 

Ponadto Color Technik posiada unikalne kompetencje w zakresie barwienia polimerów fluorkowych i tworzyw sztucznych, odpornych na wysokie temperatury, stosowanych w rynkach docelowych takich jak medycyna, stomatologia, elektrotechnika i mechanika. PVDF, ETFE, PEEK, PSU i LCP mogą być używane jako nośniki masterbatchy lub związków.

Grafe od 30 lat skutecznie umacnia swoją pozycję lidera w trzech obszarach działalności: produkcji kolorowych masterbatchy, dodatków i związków funkcjonalnych. Firma jest także motorem innowacji w produkcji granulatów kolorowych. Firma dodatkowo oferuje kompleksowe usługi barwienia. W jej laboratoriach co roku produkowanych jest 10 000 nowych masterbatchy w indywidualnych wariantach, które są testowane i dostosowywane do indywidualnych potrzeb klientów.

W dziedzinie mieszanek, Grafe oferuje szeroki zakres standardowych granulatów przewodzących elektryczność oraz rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta i konkretnych zastosowań. Przenoszenie ładunków elektrycznych jest efektem niepożądanym, a w wielu przypadkach niebezpiecznym, często powodującym zniszczenie produktu końcowego a nawet eksplozje. Zmodyfikowane tworzywa sztuczne pozwalają temu przeciwdziałać. W oparciu o wiedzę naukową opracowywane są rozwiązania z zakresu materiałów kompozytowych dostosowane do potrzeb klientów i konkretnych aplikacji. Elektrycznie przewodzące i trwale antystatyczne compoundy przekształcają tworzywo sztuczne z izolatora w przewodnik, otwierając tym samym nowe obszary zastosowań.

Grafe oferuje również szeroki zakres dodatków wzmacniających i wypełniających, które mieszane mogą być z polimerem. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie materiałów o optymalnych właściwościach. Przykładem takich zastosowań są halogenowe i bezhalogenowe środki gaśnicze, folie odporne na promieniowanie UV, termostabilizatory, smary lub antystatyki. W połączeniu z combimasterbatchem, możliwe jest także łączenie koloru i dodatku.

Firma Color Technik AG została założona w 1995 roku. Zajmuje się produkcją kolorowych masterbatchy i compoundów dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych. Portfolio klientów Color Technik AG obejmuje liczne sektory branży tworzyw sztucznych, od urządzeń gospodarstwa domowego po opakowania i technologię medyczną. Są to przedsiębiorstwa z terytorium Unii Europejskiej. Klienci otrzymują pisemne potwierdzenie, że surowce są zgodne z normami, produkt jest bezpieczny dla żywności, a surowce znajdują się na liście FDA. Firma posiada certyfikat SQS ISO 9001:2015; w przygotowaniu jest ISO 13485 jako uznany standard technologii medycznej.

Oprócz podstawowej działalności, Color Technik AG produkuje również combibatche, które mają takie właściwości jak odporność UV, antystatyczność, możliwość znakowania laserowego oraz koloryzację trudnych w obróbce fluoropolimerów. Firma od początku produkcji korzysta z kompleksowej kontroli jakości od początku do końca produkcji. W pierwszym etapie ma miejsce kontrola procesu produkcyjnego na podstawie próbki, która służy jako obiekt odniesienia dla przyszłych produkcji. Następnie w biurze wykonuje się kontrolę wizualną w świetle dziennym, a w ostatnim etapie ma miejsce optyczny pomiar kolorów za pomocą specjalnego urządzenia.

Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa barwione w masie, stabilizatory termiczne, środki poślizgowe i smarne, antyblokery, stabilizatory UV, uniepalniacze

Polska, 42-700 Lubliniec, K. Miarki 15/4