Grupa Rosti przejmuje Bianor Polska

Grupa Rosti przejmuje Bianor…
Rosti Group ogłosiła podpisanie umowy przejęcia od funduszu private equity - Nimbus Investments - 100% udziałów w holenderskiej spółce holdingowej Boog B.V. i pośrednio spółek z grupy Bianor.

Bianor zajmuje się wytwarzaniem produktów metodą formowania wtryskowego oraz dostarczaniem rozwiązań z zakresu montażu największym producentom OEM w sektorach małego sprzętu AGD, urządzeń elektrycznych i akcesoriów bezpieczeństwa.

Firma Bianor została założona jako polsko-holenderskie joint venture w roku 1997 w Białymstoku, położonym na północny wschód od Warszawy. W tym czasie firma Bianor zbudowała nowoczesną fabrykę w Białymstoku (w 2012) oraz drugi zakład w Ploiesti, w Rumunii (w 2013), położonym 60 km od Bukaresztu. Łącznie oba zakłady zajmują ponad 20.000 m² nowoczesnych powierzchni produkcyjnych oraz 12.000 m² powierzchni magazynowej. Firma Bianor posiada ponad 80 wtryskarek o sile zwarcia od 50 do 1200 ton.

Firma Bianor zostanie włączona do pionu europejskiego Grupy Rosti kierowanej przez Wiceprezesa Wykonawczego na Europę i Zastępcę Prezesa Grupy Rosti, pana Barry’ego Coughlana, który skomentował to następująco: - Jesteśmy zachwyceni nabyciem Bianor. Ta transakcja zwiększy nasz potencjał, możliwości, bazę Klientów oraz umiejscowienie geograficzne, dając Rosti możliwość obsługi dodatkowych Klientów w naszej globalnej działalności. Bianor posiada znakomitą kulturę organizacyjną, wykwalifikowanych i zaangażowanych pracowników, nowoczesne zakłady oraz reputację innowacyjnych i stale się doskonalących. Wszystko to stanowi uzupełnienie oraz doskonale komponuje się z naszą wizją „The Rosti way”.

Pan Edwin Puijpe z firmy Nimbus Investments, ze strony inwestora z siedzibą w Holandii i Niemczech dodał: - Wspólnie z lokalnym zarządem ciężko pracowaliśmy w ciągu ostatnich ośmiu lat, aby doprowadzić firmę Bianor do jej dzisiejszego stanu. W tym okresie zainwestowaliśmy w dwie nowe fabryki. Baza klientów została powiększona z trzech do ponad 15 klientów – producentów OEM, wszystkich przodujących w swoich sektorach. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć uzyskanych dzięki zaangażowanemu kierownictwu i pracownikom, którym pragniemy podziękować. Jesteśmy przekonani, że Bianor dalej będzie kontynuować swój wzrost i rozwijać się pod przywództwem Rosti.

Borje Vernet, Prezes Grupy Rosti skomentował: - Po zrealizowaniu w roku 2014 celu sprzedaży w wysokości 400 mln euro, co odpowiada podwojeniu sprzedaży od 2011 r., obecnie koncentrujemy się na naszych nowych celach finansowych, w tym na nowym celu sprzedażowym w wysokości 900 mln euro do końca dekady. Przejęcie firmy Bianor to znaczący i strategiczny krok w tym planie, który spowoduje nawiązanie współpracy Rosti z wieloma czołowymi producentami OEM. Z zakładami Rosti w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Polsce i w Turcji, a po nabyciu firmy Bianor także w Rumunii, będziemy dysponowali znakomitą platformą w Europie, która uzupełnia naszą niezwykle sprawną działalność w Chinach i w Malezji. Biorąc pod uwagę nasze zaangażowanie w obsługę Klientów oraz starając się zawsze przekroczyć oczekiwania naszych Klientów, które jest wspierane ukierunkowanym planem inwestycyjnym, jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie dalej służyć naszym Klientom w sposób profesjonalny.

Transakcja winna zostać zakończona w trzecim kwartale 2015 r. pod warunkiem uzyskania akceptacji polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Czytaj więcej: Przejęcia 211

brak
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska