Drukuj

Grupa Rosti przejmuje Bianor Polska

Grupa Rosti przejmuje Bianor Polska
Rosti Group ogłosiła podpisanie umowy przejęcia od funduszu private equity - Nimbus Investments - 100% udziałów w holenderskiej spółce holdingowej Boog B.V. i pośrednio spółek z grupy Bianor.

Bianor zajmuje się wytwarzaniem produktów metodą formowania wtryskowego oraz dostarczaniem rozwiązań z zakresu montażu największym producentom OEM w sektorach małego sprzętu AGD, urządzeń elektrycznych i akcesoriów bezpieczeństwa.

Firma Bianor została założona jako polsko-holenderskie joint venture w roku 1997 w Białymstoku, położonym na północny wschód od Warszawy. W tym czasie firma Bianor zbudowała nowoczesną fabrykę w Białymstoku (w 2012) oraz drugi zakład w Ploiesti, w Rumunii (w 2013), położonym 60 km od Bukaresztu. Łącznie oba zakłady zajmują ponad 20.000 m² nowoczesnych powierzchni produkcyjnych oraz 12.000 m² powierzchni magazynowej. Firma Bianor posiada ponad 80 wtryskarek o sile zwarcia od 50 do 1200 ton.

Firma Bianor zostanie włączona do pionu europejskiego Grupy Rosti kierowanej przez Wiceprezesa Wykonawczego na Europę i Zastępcę Prezesa Grupy Rosti, pana Barry’ego Coughlana, który skomentował to następująco: - Jesteśmy zachwyceni nabyciem Bianor. Ta transakcja zwiększy nasz potencjał, możliwości, bazę Klientów oraz umiejscowienie geograficzne, dając Rosti możliwość obsługi dodatkowych Klientów w naszej globalnej działalności. Bianor posiada znakomitą kulturę organizacyjną, wykwalifikowanych i zaangażowanych pracowników, nowoczesne zakłady oraz reputację innowacyjnych i stale się doskonalących. Wszystko to stanowi uzupełnienie oraz doskonale komponuje się z naszą wizją „The Rosti way”.

Pan Edwin Puijpe z firmy Nimbus Investments, ze strony inwestora z siedzibą w Holandii i Niemczech dodał: - Wspólnie z lokalnym zarządem ciężko pracowaliśmy w ciągu ostatnich ośmiu lat, aby doprowadzić firmę Bianor do jej dzisiejszego stanu. W tym okresie zainwestowaliśmy w dwie nowe fabryki. Baza klientów została powiększona z trzech do ponad 15 klientów – producentów OEM, wszystkich przodujących w swoich sektorach. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć uzyskanych dzięki zaangażowanemu kierownictwu i pracownikom, którym pragniemy podziękować. Jesteśmy przekonani, że Bianor dalej będzie kontynuować swój wzrost i rozwijać się pod przywództwem Rosti.

Borje Vernet, Prezes Grupy Rosti skomentował: - Po zrealizowaniu w roku 2014 celu sprzedaży w wysokości 400 mln euro, co odpowiada podwojeniu sprzedaży od 2011 r., obecnie koncentrujemy się na naszych nowych celach finansowych, w tym na nowym celu sprzedażowym w wysokości 900 mln euro do końca dekady. Przejęcie firmy Bianor to znaczący i strategiczny krok w tym planie, który spowoduje nawiązanie współpracy Rosti z wieloma czołowymi producentami OEM. Z zakładami Rosti w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Polsce i w Turcji, a po nabyciu firmy Bianor także w Rumunii, będziemy dysponowali znakomitą platformą w Europie, która uzupełnia naszą niezwykle sprawną działalność w Chinach i w Malezji. Biorąc pod uwagę nasze zaangażowanie w obsługę Klientów oraz starając się zawsze przekroczyć oczekiwania naszych Klientów, które jest wspierane ukierunkowanym planem inwestycyjnym, jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie dalej służyć naszym Klientom w sposób profesjonalny.

Transakcja winna zostać zakończona w trzecim kwartale 2015 r. pod warunkiem uzyskania akceptacji polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Czytaj więcej: Przejęcia 183

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Rosti Poland Sp. z o.o.