Drukuj

Grzegorz Pawlak powtórnie szefem Plast-Boxu

Grzegorz Pawlak powtórnie szefem Plast-Boxu
Rada nadzorcza Plast-Boxu zadecydowała, iż od 1 października br. funkcję prezesa słupskiej firmy ponownie obejmie Grzegorz Pawlak, współzałożyciel firmy. Będzie go wspierał Andrzej Sadowski, który nadal będzie pełnił funkcję członka zarządu. Ustępujący prezes, Krzysztof Pióro, w połowie sierpnia złożył rezygnację z pełnionej funkcji w związku z planowanym przejściem do firmy Radpol.

Grzegorz Pawlak pełnił już funkcję prezesa w Plast-Boksie w latach 2007-2010 oraz 2011-2012. Przez ostatnie półtora roku jego działalność skupiała się na rozwijaniu spółki Plast-Box Ukraina, która w tym okresie zwiększyła skalę działalności, osiągając w pierwszym półroczu 2013 r. przychody w wysokości 31,55 mln zł (wzrost o 71 proc.).

Grzegorz Pawlak związany jest ze słupską firmą od trzydziestu lat. Wspólnie z Waldemarem Pawlakiem stworzył zakład rzemieślniczy produkujący wyroby AGD z tworzyw sztucznych. Na początku lat 90. zawiązana została spółka pod nazwą Plast-Box, której Grzegorz Pawlak został wspólnikiem. Przez kolejne lata był bezpośrednio zaangażowany w rozwój Plast-Boxu - w latach 1994-1999 pracował jako dyrektor ds. sprzedaży, a w latach 1999-2012 pełnił funkcje prezesa lub członka zarządu (m.in. ds. sprzedaży i marketingu). Od 2004 roku Grzegorz Pawlak rozwijał ukraińską filię przedsiębiorstwa, pracując początkowo na stanowisku dyrektora, a od 2007 r. jako dyrektor generalny.

Andrzej Sadowski jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego.
Z Plast-Boxem jest związany od 2007 roku. Początkowo pełnił funkcję dyrektora działu sprzedaży, a od czerwca 2011 roku wszedł do zarządu słupskiej spółki. Wcześniej pracował w Curver Poland SA oraz 1 Logistics Żuralski w Słupsku.