Hillenbrand przejmuje Milacron Holdings

Hillenbrand przejmuje Milacron…

12 lipca br. koncerny Hillenbrand i Milacron Holdings ogłosiły, że zawarły umowę, na mocy której Hillenbrand dokona przejęcia Milacron za kwotę około 2 mld USD.

Na podstawie kursu zamknięcia akcji Hillenbrand z dnia 11 lipca 2019 r., czyli ostatniego dnia handlowego poprzedzającego ogłoszenie przejęcia, przewidywana premia pieniężna i kapitałowa, którą powinni otrzymać akcjonariusze Milacron wynosi 18,07 USD za akcję. Po finalizacji transakcji, akcjonariusze Hillenbrand będą posiadali około 84% udziałów w połączonej spółce zaś akcjonariusze Milacron około 16%.

Milacron działa globalnie w zakresie produkcji, dystrybucji i serwisie wysoce skomplikowanych i niestandardowych rozwiązań w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firma posiada rozbudowane portfolio produktów, które obejmują m. in. systemy gorących kanałów, wtryskarki, linie do formowania z rozdmuchiwaniem i urządzenia do wytłaczania.

Milacron obsługuje rynek w trzech segmentach: Zaawansowane Technologie Przetwarzania, Systemy Sterowania i Monitorowania Procesów oraz Technologia Płynów do obróbki metali.

Zaawansowane Technologie Przetwarzania obejmują wtrysk, wytłaczanie oraz formowanie z rozdmuchiwaniem.

Systemy Sterowania i Monitorowania Procesów obejmują układy gorącokanałowe, regulatory temperatury i systemy wspomagające kontrolę procesów.

Dział Technologia Płynów dostarcza płyny do obróbki metali.

Transakcja stanowi kluczowy krok w wizji Hillenbrand, aby stać się globalną, zdywersyfikowaną firmą przemysłową w sektorach systemów gorącokanałowych i formowania wtryskowego poprzez dodanie do portfolio Hillenbrand marek:  Mold Masters i Milacron.

- Ta transakcja znacząco zmienia nasze portfolio i ofertę produktową, dodając wiodące rozwiązania technologiczne Milacron i pokaźną bazę klientów - powiedział Joe Raver, prezes Hillenbrand.

- Po wnikliwej analizie, nasz zarząd jednogłośnie stwierdził, że połączenie z Hillenbrand stanowi wyjątkową okazję do zapewnienia akcjonariuszom Milacron możliwości skorzystania z potencjału wzrostu połączonej firmy. Hillenbrand ma ogromne doświadczenie w zakresie zwiększania wartości w całym swoim portfolio wysoko zaawansowanych technologicznie produktów. Razem będziemy nadal dostarczać klientom produkty i systemy dostosowane do ich potrzeb - powiedział Tom Goeke dyrektor generalny Milacron.

Reportaże

Forum