Historyczne wydarzenie w DSSmith Polska

Po raz pierwszy w swojej historii polski oddział firmy DSSmith przeprowadził drukowanie na tworzywie.

Druk, na podłożu niechłonnym, został wykonany przy użyciu czterech kolorów i lakieru UV in line. Wykonane zlecenia były formą usługi.

Zarówno surowiec, jak też farby potrzebne do druku na folii oraz materiały chemiczne przeznaczone do druku były własnością klienta DSSmith. - Z naszej strony wykorzystaliśmy w pełni możliwości naszej maszyny drukującej, a co najważniejsze zdobyliśmy kolejne ciekawe doświadczenie i przekonaliśmy się, że jeżeli chodzi o druk, możemy zrobić już wszystko. Jak zawsze początki były trudne i czas przewidziany na produkcję nieco nam się wydłużył, jednakże w przypadku każdego nowego zlecenia może być tylko lepiej. Tym samym asortyment produkowanych przez nas wyrobów rozszerzył o kolejny produkt – cieszą się w firmie DSSmith.

Czynność, o której mowa wykonano przy wykorzystaniu nowoczesnej maszyny firmy Man Roland.

Jest to światowy lider w produkcji maszyn rolowych oraz arkuszowych maszyn drukujących. Na świecie zatrudnia blisko 9 tys. osób, z czego ponad 40 pracowników w polskim oddziale.

Z kolei DSSmith DSSmith jest międzynarodowym holdingiem odgrywającym wiodącą rolę w branży opakowaniowej i papierniczej. Obroty holdingu przekraczają 2 mld funtów rocznie. Organizacyjnie podzielony jest na pięć dywizji, m.in. DSS Packaging, które zajmuje się produkcją tektury falistej, opakowań promocyjnych oraz opakowań z tektury z wielobarwnym nadrukiem.

DSSmith Plastics koncentruje się na wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych.Jedną z najważniejszych cech opakowań firmy są walory promocyjne, dzięki którym produkt w nie pakowany wyróżnia się na sklepowych półkach.

Firma jest też szczególnie mocno znana z produkcji wielkogabarytowych opakowań z tektur ciężkich. Tego typu opakowania są wyjątkowo wytrzymałe i lekkie. Wykorzystywane są w celach transportowych i magazynowych. Powstają z tektur wielowarstwowych o gramaturze od 1000g/mkw. do 3000g/mkw. Są klejone, szyte pojedynczo lub podwójnie z jednokolorowym nadrukiem. Służą do pakowania towarów sypkich, mrożonek, maszyn i urządzeń o różnych wymiarach.

Czytaj więcej: Drukowanie 48