Imponujące Dni Technologii Arburga - specjaliści zachwyceni!

Imponujące Dni Technologii…

W dniach od 22 do 25 czerwca 2022, po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, po raz kolejny odbyły się Dni Technologii Arburg. Do niemieckiego Lossburga przybyło ponad 3700 gości z całego świata.

Pod hasłem "Fabryka koncepcji" czekało na nich 50 maszyn, areny efektywności z głównymi tematami omawiającymi cyfryzację i zrównoważony rozwój, rozwiązaniami serwisowymi oraz interesującymi wykładami ekspertów.

- Jesteśmy niezwykle dumni z tak dużej liczby odwiedzających. Pamiętajmy, że przecież całe regiony, na przykład z Azji, nie mogły przyjechać z powodu pandemii Covid-19. Do tego doszedł fakt, że Dni Technologii zorganizowaliśmy na cztery miesiące przed najważniejszymi na świecie targami K, a nie każdy jest w stanie przyjechać do Europy dwa razy w ciągu czterech miesięcy. Dni Technologii z pewnością ponownie udowodniły swoją absolutną globalną atrakcyjność - podsumowała Juliane Hehl, która jako partner zarządzający firmy Arburg jest odpowiedzialna za marketing i rozwój biznesu. - Dzięki temu wiem, że nasi klienci i goście również nie mogli się doczekać Dni Technologii!"

arb00182612-ttage-2022-23062022-j0a9227

Wykłady ekspertów

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady ekspertów firmy Arburg i jej partnerów dotyczące aktualnych tematów związanych z przetwórstwem tworzyw sztucznych, takich jak: „Efektywna technologia sterowania“, „Skoordynowana plastyfikacja“, „Gospodarka o obiegu zamkniętym“ czy też „Produkcja addytywna made by Arburg“.

Fabryka koncepcji: Wiele do odkrycia

Podczas Dni Technologii pod hasłem "Fabryka koncepcji" firma Arburg udowodniła na licznych praktycznych przykładach, że nie czeka, aż tematy staną się aktualne, lecz jest pionierem i już na wczesnym etapie oferuje przyszłościowe rozwiązania. To dało się odczuć na każdym kroku. Wśród zwiedzających szybko rozprzestrzeniła się iskra entuzjazmu i inspiracji. Czy to podczas rozmów za pośrednictwem portalu dla klientów "arburgXworld", podczas prezentacji systemu sterującego Gestica z jego cyfrowymi asystentami, czy też w ramach wielu zastosowań i eksponatów, które na żywo prezentowały na przykład „inteligentne" formowanie wtryskowe materiałów pochodzących z recyklingu. Cyfrową atrakcją była zupełnie nowa sieć 5G Campus, którą firma ARBURG wykorzystała jako klienta pilotażowego firmy Deutsche Telekom podczas Dni Technologii 2022 w Customer Center do sieciowej produkcji w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

W centrum uwagi cyfryzacja i GOZ

Z dużym zainteresowaniem spotkała się tradycyjna Arena Efektywności.W jej ramach blisko 20 ekspertów z firmy Arburg i partnerów biznesowych udzielało wyczerpujących informacji na wszelkie tematy związane z "arburgGREENworld" i "arburgXworld". Na dziewięciu stanowiskach zaprezentowano innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony zasobów i cyfryzacji w całym łańcuchu wartości formowania wtryskowego. Przy produkcji kubków do napojów, zwiedzający zobaczyli m. in. przykład zastosowania inicjatywy R-Cycle i dowiedzieli się o kluczowych kwestiach gospodarki o obiegu zamkniętym i cyfryzacji.

Przegląd całej gamy produktów i usług oferowanych w tym zakresie przez firmę Arburg został zaprezentowany w dwóch nowych pomieszczeniach: w "arburgGREENworld" hybrydowa maszyna Allrounder 370 H przetwarzała recyklat poprzemysłowy (PIR) pochodzący z tekstyliów technicznych (poduszek powietrznych). W strefie "arburgXworld" zaprezentowano liczne możliwości zwiększenia wydajności, przejrzystości i zrównoważenia produkcji dzięki cyfryzacji. Zaprezentowano tam również "inteligentne" funkcje Gestica oraz system komputerowy ALS firmy Arburg.

Wśród prezentowanych stanowisk popularnością cieszyła się produkcja trwałych kubków wielokrotnego użytku ze spienionego PP. Aplikacja została zademonstrowana przez hydrauliczną maszynę Allrounder 470 S, wyposażoną w pakiet MuCell. Struktury mikrokomórkowe zapewniają redukcję wagi nawet o 50%, a ponadto mają działanie izolacyjne. Grubość pianki wynosi 2,0 mm, a nie jak dotychczas 0,7 mm. Odpowiedni chwytak dla manipulatora Multilift Select został wcześniej wyprodukowany addytywnie przez Freeformer. Funkcja chwytania z prowadzeniem pneumatycznym została zintegrowana z komponentem, bez żadnych dodatkowych napędów pneumatycznych czy zaworów.

arb00182617-ttage-2022-22062022-j0a88891

Nowe rozwiązanie w zakresie komunikacji pomiędzy formą a maszyną Arburg zaprezentował wraz ze swoim partnerem, firmą Hack, wykorzystując hybrydową wtryskarkę Allrounder 630 H "Packaging" o konstrukcji przeznaczonej do pomieszczeń czystych, która produkowała przezroczyste probówki na krew z nietłukącego się PET. System komputerowy "Moldlife Sense" został zintegrowany z formą o 32 gniazdach. Monitoruje on cały cykl życia produktu i umożliwia jego kontrolę. Dane są przekazywane bezpośrednio do systemu sterowania maszyną za pomocą interfejsu OPC UA. W ten sposób można na przykład wyświetlać informacje o awariach oraz zależnych od wydajności okresach konserwacji formy.Cyfryzacja oferuje również praktyczne korzyści w przetwórstwie LSR. Za pośrednictwem OPC UA i interfejsu Euromap 82.3 można zintegrować systemy dozujące z układem sterowania Allroundera. Na Dniach Technologii trzy stanowiska wtryskiwania z LSR miały takie połączenie: wtryskarki Allrounder zostały wyposażone w jednostki dozujące LSR firm Elmet, Nexus i Reinhardt Technik i produkowały detale dla przemysłu motoryzacyjnego i branży medycznej.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum