Innowacyjna Greiner Packaging do produkcji opakowań z tworzyw

Innowacyjna Greiner Packaging do produkcji opakowań z tworzyw
Austriacki producent maszyn Greiner Packaging przygotował nowy typ urządzenia do produkcji opakowań, dzięki któremu możliwa będzie łatwiejsza i bardziej ekonomiczna produkcja butelek z tworzyw sztucznych.

Maszyna o nazwie kavoblow została wymyślona w celu przetwarzania wszystkich typów tworzyw sztucznych. Obsługiwane są na niej surowce, począwszy od PET, poprzez polipropylen, polietylen, polistyren, a na poliamidach skończywszy. Urządzenie jest zdolne do produkcji pojemników o wielkościach od 0,05 l do 5 litrów. Produkcja odbywa się w cyklu jednoetapowym, a technologia łączy zarówno elastyczność, jak i większą o ok. 20 proc. wydajność.

Kavoblow jest oparte na projekcie maszyny przeznaczonej do formowania wtryskowego, ale jednocześnie posiada jednostkę odpowiedzialną za produkcję w technologii rozdmuchu. Takie unikalne połączeni oznacza, że preformy są wytwarzane na tzw. pionowej maszynie, używając systemu tradycyjnego i bazującego na formowaniu wtryskowym. Następnie przy pomocy specjalnych ruchomych trzpieni są transportowane do jednostki odpowiadającej za rozdmuch. Po zakończeniu procesu opakowania są wyładowywane i układane w ramach automatycznego działania.

Prace nad urządzeniem trwały ponad 18 miesięcy, a w ich ramach firmie Greiner Packaging towarzyszyło przedsiębiorstwo Mould & Matic.


Czytaj więcej: Maszyny 480