Innowacyjna technologia dla branży rozlewniczej

Innowacyjna technologia dla branży rozlewniczej
Technologia LiquiForm jest nową propozycją skierowaną dla branży rozlewniczej. Jej istotą jest połączenie procesów formowania z rozdmuchem i napełniania butelek PET. W technologii LiquiForm zamiast sprężonego powietrza do formowania butelek używa się docelowego produktu - wtłaczanego pod ciśnieniem napoju. Poprzez połączenie w jednym procesie formowania i rozlewania uzyskuje się znaczące oszczędności, zwłaszcza dzięki redukcji zużycia energii i produkowanych odpadów.

W nowo opracowanym procesie preforma jest umieszczana w formie, po czym produkt końcowy (napój spożywczy) wtłaczany jest do niej pod wysokim ciśnieniem. Butelka otrzymuje nadany przez preformę kształt i jest od razu gotowa do zakręcenia i etykietowania.

- LiquiForm to ważna propozycja dla przemysłu spożywczego ze względu na zmiany, jakie przynosi w dziedzinie efektywności i elastyczności - mówi Ann O'Hara, prezydent spółki LiquiForm. - Współpracując z uznanymi producentami maszyn, przetwórcami oraz czołowymi koncernami spożywczymi, możemy liczyć na pełne wykorzystanie potencjału tkwiącego w tej technologii.

Technologia LiquiForm została opracowana przez spółkę joint venture koncernów Amcor oraz Sidel. Grupa LiquiForm podpisała także porozumienie z firmą Yoshino Kogyosho, największym japońskim producentem butelek, oraz spółką Nestle Waters, jednym z największych światowych dostawców napojów butelkowanych.

Pełna komercjalizacja technologii ma nastąpić w 2018 roku.

LiquiForm


Czytaj więcej: Butelki 160 Technologie 459


Damian Damian
*.249.47.183

Wysłany: 2014-08-19 19:00:10

Wszystko fajnie do czasu aż butelka pęknie przy formowaniu i jej zawartość zaleje formę.

zainteresowany zainteresowany
*.95.27.5

Wysłany: 2014-08-28 15:55:37

Szkoda że nie pisze czy to hot - fill czy jeszcze ciepła preforma