Jubileuszowy Plastpol wystartował

Jubileuszowy Plastpol wystartował
W Kielcach rozpoczęły się XX Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. W tym roku swoją ofertę prezentuje 772 firm z 32 krajów świata, zajmując rekordową powierzchnię 32 tys. m kw. W 7 halach wystawienniczych wystawiają się firmy z Niemiec, Włoch, Portugalii, Szwajcarii, Anglii, Francji, Belgii, Danii, Hiszpanii, Holandii, Węgier, Szwecji, Turcji, Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Słowacji i Czech. Udział biorą także bardziej odległe kraje jak: Indie, Tajwan, Tajlandia, Japonia i Korea Południowa, Izrael, Egipt, USA i po raz pierwszy - Meksyk. Plastpol to największe w Polsce targi branży przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz - według organizatorów - najbardziej międzynarodowe targi w Polsce.

Podczas targów każdego dnia hale targowe w halach targowych pracować będą maszyny ważące ponad 1000 ton, produkując rozmaite detale przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

Jedną z atrakcji targów jest czarna ciężarówka o kosmicznych kształtach. Jest ona mobilnym centrum prezentacji możliwości niemieckiej firmy Desma, produkującej wtryskarki do gumy i silikonu. Plastpol w Kielcach jest jednym z kolejnych miejsc, jakie w ciągu 6 miesięcy odwiedzi Desma Roadshow Truck.

Na stoisku Grupy Azoty pojawią się siatkarki Chemika Police - Aleksandra Jagieło i Katarzyna Gajgał-Anioł, siatkarze ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Łukasz Wiśniewski i Patryk Czarnowski oraz Sylwia Jaśkowiec - biegaczka narciarska.

Podczas targów nie zabraknie fachowych prezentacji i spotkań. 17 maja odbędzie się konferencja prasowa Plastics Europe, na której zaprezentowane zostaną najnowsze dane dotyczące pozycji polskich firm na tle europejskiego rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych, zaś od 18 do 19 maja trwać będzie dwudniowe seminarium techniczne Plastech Info.

Jak co roku, w targach bierze udział redakcja wortalu Plastech.pl - zapraszamy na stoisko G-28!

Plastpol

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska