Już we wrześniu targi Composites Europe 2013

Uwagę gości targowych bez wątpienia przyciągnie strefa pokazów na żywo Product Demonstration Area. W tym roku po raz pierwszy strefa demonstracji zostanie rozszerzona i będzie obejmować nie tylko codzienne pokazy w Hali 4, lecz także wystawę szczególnie interesujących eksponatów w foyer wschodnim.

Odbywające się raz dziennie pokazy będą obejmowały bardzo zróżnicowane zagadnienia. Dla przykładu, IKV Aachen zaprezentuje innowacyjną jednostkę do impregnacji, która pozwala na automatyczną produkcję maski samochodowej w czasie 15 minut. Swoje rozwiązania w zakresie nowych produktów i procesów zaprezentują także inni wystawcy, jak np. Büfa, RH Schneidtechnik czy Euro-RTM-Group. W specjalnie wydzielonej strefie pokazowej wystawcy holenderscy pokażą m.in. akcesoria sportowe czy syntetyczną trawę używaną na stadionie Allianz Arena w Monachium.

Targom po raz kolejny towarzyszyć będzie międzynarodowa konferencja federacji branżowej AVK. W dniach 16-17 września eksperci w dziedzinie kompozytów będą omawiali innowacje w zakresie zastosowań tworzyw wzmacnianych włóknami. W serii wykładów "W poszukiwaniu zastosowań praktycznych" zaprezentowane zostaną najnowsze odkrycia w branży kompozytów, natomiast w kończącym konferencję panelu dyskusyjnym "Kompozyty - materiały z pogranicza marzeń i rzeczywistości" specjaliści przedstawią całą gamę materiałów kompozytowych.

Wystawie Composites Europe towarzyszyć będzie pierwsza edycja targów Hybrid Expo, dedykowanych rozwiązaniom w zakresie komponentów hybrydowych. W ich trakcie zobaczyć będzie można rozwiązania z całego łańcucha produkcyjnego - począwszy od badań naukowych, produkcji i przetwarzaniu materiałów, a na maszynach skończywszy. W centrum uwagi znajdzie się zagadnienie przyspieszenia procesów w produkcji kompozytów metal-plastik. Osobne miejsce zostanie też poświęcone procesowi formowania wtryskowego tworzyw i ceramiki, jak również technologiom wytłaczania, wykrawania i łączenia materiałów.

Wortal Plastech.pl ma przyjemność zaprosić do skorzystania z bezpłatnych biletów wstępu na targi. Więcej szczegółów na stronie internetowej.

Composites Europe 2013