Karty z biodegradowalnego PVC

Karty z biodegradowalnego PVC
W kilka tygodni po światowej premierze, także na polskim rynku zaprezentowano biodegradowalny polichlorek winylu. Producentem tworzywa jest włoska firma Galazzi.

Biodegradowalne PVC służy do produkcji materiałów reklamowych i kart tworzywowych. Polska premiera materiału odbyła się w Warszawie, podczas międzynarodowej konferencji dotyczącej najnowszym technologii wytwarzania materiałów reklamowych z tworzyw sztucznych. Organizatorem spotkania był producent tego typu kart tworzywowych, czyli firma Argo Card, która wprowadza na krajowy rynek tzw. ekologiczne wyroby z tworzyw sztucznych. Konferencja skierowana była do marketerów i specjalistów wykorzystujących tworzywa sztuczne w produkcji materiałów reklamowych, kart identyfikacyjnych czy elementów dekoracyjnych.

Tworzywo Luc-Bio ulega całkowitemu rozkładowi w ciągu 39 miesięcznego procesu biodegradacji. Karty z tworzyw wykonane z tradycyjnego PVC ulegają rozkładowi w ciągu około tysiąca lat. Zatem wprowadzenie Luc-Bio jest wielką ekologiczną rewolucja na rynku kart tworzywowych, a produkcję na polskim rynku rozpoczął już Argo Card.