Katarzynki przejmują obiekt po Japończykach

Katarzynki przejmują obiekt po Japończykach
Firma rodzinna Katarzynki Akcesoria Meblowe zakupiła od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej halę o powierzchni 25 tys. m kw. zlokalizowaną na 19,6-hektarowej działce w Ostaszewie pod Toruniem. Wcześniej obiekt używany był przez firmę Sumika, która produkowała podzespoły do ekranów LCD dla Sharpa.

- Do końca 2016 r. wydamy co najmniej 20 mln zł, a do końca 2018 r. dodatkowo co najmniej 10 mln zł - powiedziała Halina Błażejewicz, prezes spółki produkującej akcesoria meblowe. - Do końca 2016 r. zatrudnimy 40 osób, a docelowo będzie ich 150.

Firma Katarzynki rozpoczęła działalność w 1989 roku jako producent wyrobów z tworzyw sztucznych metodą wtrysku. W dalszych latach dzięki dynamicznemu rozwojowi i inwestycji w jedną z najnowocześniejszych w kraju lakierni metalizacji próżniowej oferta spółki rozszerzyła się o elementy metalowe, m.in. z aluminium. Obecnie firma jest wiodącym producentem akcesoriów do mebli tapicerowanych wykonanych z tworzyw sztucznych i metalu.

Podtoruński Crystal Park należący do Pomorskiej SSE zajmuje powierzchnię 177 ha. Powstał specjalnie z myślą o inwestycjach japońskich firm z branży elektronicznej, jednak wskutek światowego kryzysu ekonomicznego kolejni inwestorzy z Azji zaczęli wygaszać produkcję. Obecnie podstrefa sukcesywnie się repolonizuje, m.in. za sprawą inwestycji krajowych przetwórców tworzyw sztucznych.