Koncentracja spółek z branży tworzyw sztucznych

Koncentracja spółek z branży tworzyw sztucznych
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał nowe zgody na dokonanie koncentracji przedsiębiorstw produkujących wyroby z tworzyw sztucznych. Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do Urzędu Ochrony konkurencji i Konsumentów, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Pierwsza z wydanych decyzji dotyczy przejęcia przez spółkę Boryszew kontroli nad Tensho Poland Corporation. Pierwszy z przedsiębiorców kontroluje i zarządza działalnością spółek produkujących wyroby chemiczne, tworzywa sztuczne oraz wyroby z metali nieżelaznych. Przejmowana spółka jest m.in. producentem elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu telewizyjnego i motoryzacyjnego. Jedną z przyczyn transakcji jest konieczność sprzedaży udziałów w Tensho Poland Corporation, spowodowana wycofywaniem się z polskiego rynku głównych klientów spółki, m.in. Sharp Manufacturing.

Druga decyzja umożliwia spółce Veka przejęcie firm Gealan Holding oraz Gaelan Dienstleistung. Veka należy do grupy kapitałowej, której spółki zajmują się produkcją i sprzedażą produktów i komponentów z plastiku, głównie systemów profili z polichlorku winylu do stolarki otworowej okiennej i drzwiowej, systemów płyt PCW oraz rolet zewnętrznych. Przedmiotem działalności Gealan Holding oraz Gaelan Dienstleistung jest produkcja, dystrybucja i sprzedaż systemów profili służących do produkcji okien i drzwi z PCW.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania.

Czytaj więcej: Przejęcia 183

brak
 

BORYGO, kleje, chemia, drzwi, opakowania EPS i EPP, opakowania PE, łubianki, wiadra

Polska