Koncern BASF będzie mieć nowy zarząd

Koncern BASF będzie mieć nowy zarząd
Rada nadzorcza BASF Aktiengesellschaft z siedzibą w Ludwigshafen na posiedzeniu 6 lipca 2007 r. powołała dwóch nowych członków Zarządu. Są nimi dr Harald Schwager oraz dr Wolfganga Büchele. Swoje funkcje zaczną pełnić od 1 stycznia 2008 roku. Ponadto na okres do Walnego Zgromadzenia w 2012 roku przedłużono umowy z członkami zarządu dr Kurtem Bockiem i dr Andreasem Kreimeyerem.

Zarząd koncernu uchwalił nowy podział kompetencji, który realizowany będzie etapami po zakończeniu przekształcania niemieckiej BASF Aktiengesellschaft w europejską spółkę Europäische Gesellschaft Societas Europaea (BASF SE). Będzie to mieć miejsce 24 kwietnia 2008 r.

Od 1 sierpnia 2007 r. członkowi zarządu dr Kurtowi Bockowi, oprócz jego dotychczasowych zadań powierzono bezterminowo kierowanie BASF Corporation w USA.

Powołanie nowych członków Zarządu było konieczne w związku z odejściem jego trzech dotychczasowych członków.

Z koncernem pożegnał się Eggert Voscherau (64 lata), wiceprezes zarządu, odpowiedzialny za sprawy socjalne i kadrowe. Był członkiem zarządu od 1996 r. Odejdzie z tej funkcji po zakończeniu Walnego Zgromadzenia, czyli 24 kwietnia 2008 r.

Drugi z odchodzących, to Peter Oakley (54 lata), członek Zarządu od 1998 r. Był odpowiedzialny za środki ochrony roślin i żywność, badania substancji czynnych i dekoracyjnych oraz BASF Plant Science. Odejdzie na własne życzenie w 2008 r. po zakończeniu przekształcania BASF Aktiengesellschaft w europejską formę prawną BASF SE.

Ostatnią z osób opuszczających BASF jest Klaus Peter Löbbe (61 lat), członek Zarządu od 2002 r. Odpowiadał za region Ameryki Północnej i pion katalizatorów. Był również szefem BASF Corporation z siedzibą we Florham Park w New Jersey. Z firmą żegna się z uwagi na zły stan zdrowia. Jego kompetencje przejmie Kurt Bock.

Harald SchwagerNastępcą Eggerta Voscheraua zostanie Harald Schwager.

Jest on doświadczonym chemikiem. Od 2006 r. sprawuje obowiązki kierownika zakładu w centrali w Ludwigshafen, gdzie mieści się siedziba koncernu. W 1988 r. przystąpił do badań nad katalizatorami dla propylenu w BASF.

Był również kierownikiem jednostki przedsiębiorstwa zajmującej się polichlorkiem winylu w Brukseli oraz prezesem europejskich spółek należących do Solvin S.A., również z siedzibą mieszczącą się w belgijskiej stolicy. W 2003 r. przejął kierownictwo pionu chemii nieorganicznej. W firmie odpowiadał również za technologie stosowania polipropylenu oraz marketing i sprzedaż polichlorku winylu. Ma 47 lat.

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska