Koncern BASF będzie mieć nowy zarząd


Kolejny nowy członek zarządu, czyli Wolfgang Büchele, to także chemik z wykształcenia. Ma 48 lat. Od października 2005 r. kieruje w BASF pionem branżowym chemii precyzyjnej.

Wolfgang BücheleW 1987 r. rozpoczynał działalność w BASF od badań. Później był kierownikiem jednej z grup badawczych, a następnie kierownikiem regionalnego działu marketingu na rzecz katalizatorów z siedzibą w Azji. Kierował również globalnym marketingiem na rzecz surowców kosmetycznych. Jego zawodowy życiorys obejmuje również szefowanie jednostce Business Management Feinchemie Europa oraz pełnienie funkcji prezesa zarządzającego regionami Europy Wschodniej, Afryki i Azji Zachodniej.

Büchele był również szefem pionu chemikaliów uszlachetniających. Jest członkiem kierownictwa zakładu w centrali w Ludwigshafen.

Uwzględniając nowe powołania liczba członków Zarządu BASF ulega zmniejszeniu z 9 do 8 osób. Po zakończeniu Walnego Zgromadzenia w 2008 r. podział kompetencji będzie wyglądał następująco:

Jürgen Hambrecht, będzie prezesem zarządu, Harald Schwager, obejmie kadry, centralne zakłady zlokalizowane w Europie. Będzie też odpowiadał za inżynierię, środowisko, bezpieczeństwo i energię.

Kurt Bock będzie piastował funkcję szefa finansów, a także opiekował się regionem Ameryki Północnej, katalizatorami, finansami, usługami informacyjnymi.

Kolejny z członków zarządu Martin Brudermüller dostanie dział tworzyw sztucznych, a także region Azji i Pacyfiku.

Wspomniany Wolfgang Büchele będzie czuwał nad działem ropy i gazu, a także regionem Europy i globalnymi zakupami oraz logistyką.

Andreas Kreimeyer zostanie rzecznikiem pionu badań oraz szefem działu chemikalia. Zajmie się również badaniami i technologią chemikaliów.

Wśród członków zarządu znajdzie się też Stefan Marcinowski, odpowiedzialny za ochronę roślin i żywność, a także badania substancji czynnych i dekoracyjnych oraz nadzór nad Ameryką Południową.

Ostatnim mężczyzną w tym gremium jest John Feldmann, który odpowie za produkty uszlachetniane i badania polimerów.

- Dzięki nowym kolegom ponownie udało nam się zebrać wybitny zespół - mówi dr Jürgen Hambrecht, prezes zarządu. - Ze względu na przekształcenie BASF z niemieckiej na europejską spółkę akcyjną konieczne jest jak najszybsze powołanie przyszłego zespołu zarządu i włączenie go w nowe struktury.

BASF – The Chemical Company jest wiodącym przedsiębiorstwem branży chemicznej na świecie. Zakres jego działalności obejmuje chemikalia, tworzywa sztuczne, środki uszlachetniające i ochrony roślin, a także ropę i gaz ziemny.

BASF opracowuje i wykorzystuje nowe technologie. Gospodarczy sukces łączy z ochroną środowiska i społeczną odpowiedzialnością.

Zatrudnia około 95 tys. osób. W ub. roku koncern osiągnął obrót w wysokości 52,6 miliardów euro. BASF jest firmą notowaną na giełdzie we Frankfurcie, Londynie, Nowym Jorku i Zurychu.

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska